dzisiaj jest: 21 września 2019 r.   ::    imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Tarnowskie propozycje do strategii województwa

rozmiar tekstu w artykule:

strateg malop kon miniSwoje pomysły i propozycje do Strategii Rozwoju Województwa „Małopolska 2030” zgłaszali w Tarnowie samorządowcy, przedsiębiorcy, działacze organizacji pozarządowych. Spotkanie w tej sprawie, a także odnośnie prac nad RPO Województwa na lata 2021-2027, odbyło się w CSM. Powiat Tarnowski reprezentowali Wicestarosta Jacek Hudyma oraz Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach.

Strategia, którą przyjmie samorząd województwa określi nie tylko kierunki rozwoju Małopolski w perspektywie najbliższej dekady, ale także wyznaczy ramy regionalnego programu operacyjnego po 2020 roku, nad którym równolegle prowadzone są prace. Władze województwa chcą, aby powstała przy udziale jak najszerszego grona mieszkańców, samorządowców i partnerów społeczno-gospodarczych. Organizowane są spotkania w celu wsłuchiwania się w głosy osób mających różne spojrzenia na Małopolskę.

Otwierając tarnowskie spotkanie Wicemarszałek Łukasz Smółka powiedział, że główną ideą nowej strategii jest to, aby cała Małopolska równomiernie się rozwijała. - Nie chcemy dzielić województwa na gorsze i lepsze tereny. Dla nas każdy mieszkaniec jest tak samo ważny i proporcje równo muszą się rozkładać - zapewnił Łukasz Smółka.

strateg malop kon 1

Anna Pieczarka z Zarządu Województwa stwierdziła, że przyszła strategia musi być mocno ukierunkowana na rozwój gospodarczy i innowacyjność. - Samorządy na swoim terenie zrobiły bardzo dużo. Są piękne centra miejscowości, okazałe szkoły i przedszkola, odnowione remizy. Teraz musimy się zastanowić co jeszcze możemy zaoferować naszym mieszkańcom, aby żyło się im jeszcze lepiej - powiedziała Anna Pieczarka.

strateg malop kon 2

Radny województwa Stanisław Bukowiec wyraził pogląd, że subregion tarnowski dużo stracił, jak Tarnów przestał być województwem. Taka jest powszechna opinia i to potwierdzają wiarygodne badania. - Dlatego powinniśmy się zastanowić w jaki sposób Tarnów może odbudować swój potencjał. Szansą jest nowa linia kolejowa z Tarnowa do Warszawy, która powinna skutkować rozwojem przedsiębiorczości. Szansą może być trzeci zjazd z autostrady w Tarnowie, przy którym mogłaby powstać strefa gospodarcza, ale też powinna nastąpić deglomeracja i w Tarnowie lokowane powinny być różne instytucje i urzędy - wyliczał Stanisław Bukowiec.

Przedstawione zostały europejskie i krajowe uwarunkowania prac nad strategią i regionalnym programem operacyjnym. Podczas rozmów warsztatowych w grupach dyskutowano o potencjale rozwojowym Małopolski oraz zgłaszano propozycje do banku projektów regionalnych.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:166
Wczoraj:488
W tym tygodniu:2921
W tym miesiącu:10884
Ogółem:1150074

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd