dzisiaj jest: 21 września 2019 r.   ::    imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Powiatowe Święto Rodziny w tuchowskim Sanktuarium

rozmiar tekstu w artykule:

swieto rodziny powiat miniW niedzielę, 9 czerwca, w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbędzie się I Powiatowe Święto Rodziny, połączone z VIII Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym. Święto rozpocznie w samo południe Msza święta, sprawowana w intencji rodzin. Szczególnym momentem uroczystości będzie uhonorowanie małżeństw z najdłuższym stażem z terenu Powiatu Tarnowskiego. O godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Redlin.

- Organizacja Powiatowego Święta Rodziny wynika z naszego przekonania, iż jako samorządowcy musimy podjąć działania zmierzające do umocnienia autorytetu rodziny - tłumaczy Starosta Tarnowski, Roman Łucarz. - Zatem nasza uroczystość ma na celu podkreślenie znaczenia i roli rodziny w życiu społecznym, jak również integrację rodzin z terenu powiatu, wspólne, radosne i pożyteczne spędzenie czasu wolnego - dodaje Starosta. Miejscem organizacji Powiatowego Święta Rodziny jest Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. - To naturalne, że właśnie tam odbędzie się to święto. Uważamy bowiem, że aby umacniać autorytet rodziny potrzeba obecnie zacieśniać sojusz pomiędzy władzą państwową, samorządową i Kościołem. Tylko w ten sposób przeciwstawimy się skutecznie fałszywym ideologiom - podkreśla Roman Łucarz.

swieto rodziny powiat 1

Po zakończeniu Mszy św. organizatorzy uhonorują małżeństwa z najdłuższym stażem z terenu Powiatu Tarnowskiego. - W ten symboliczny sposób zostanie ukazane piękno trwałości małżeństwa. Pragniemy również wskazać tych dostojnych małżonków, jako przykład dla młodego pokolenia - mówi Grażyna Karaś, radna powiatowa z Gminy Tuchów, Przewodnicząca komisji ds. oświaty, kultury, sportu i turystyki Rady Powiatu Tarnowskiego.

Święto, połączone z festynem rodzinnym, będzie mieć wymiar duchowy i rekreacyjny. Po zakończeniu części oficjalnej wystąpią dzieci i młodzież szkół z terenu powiatu, a także grupy taneczne „Voice” z Domu Kultury w Tuchowie, mażoretki „Rossa” z Szerzyn, Sanktuaryjna Orkiestra Dęta z Tuchowa oraz bracia klerycy z WSD Redemptorystów w Tuchowie. Natomiast po godzinie 19.00 na scenie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, zaś na godzinę 20.00 zaplanowany został koncert gwiazdy wieczoru, którą jest zespół folkowo-rockowy Redlin. Występom na scenie towarzyszyć będą liczne atrakcje między innymi: strażackie miasteczko, różnorodne gry i zabawy dla dzieci oraz całych rodzin, jak również specjały kuchni regionalnej.

Organizatorami wydarzenia są: Starosta Tarnowski - Roman Łucarz, Burmistrz Tuchowa - Magdalena Marszałek oraz Ojciec Bogusław Augustowski CSsr, Proboszcz i Kustosz tuchowskiego Sanktuarium. Patronat honorowy nad Powiatowym Świętem Rodziny „U Matki” w Tuchowie i VIII Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym objęli: Poseł na Sejm RP - Michał Wojtkiewicz i Wojewoda Małopolski - Piotr Ćwik. Początek uroczystości - Mszą św. o godzinie 12.00.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:167
Wczoraj:488
W tym tygodniu:2922
W tym miesiącu:10885
Ogółem:1150075

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!