dzisiaj jest: 21 września 2019 r.   ::    imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Będzie nowy most w Lubaszowej

rozmiar tekstu w artykule:

most lubaszowa 1miniStarostwo Powiatowe w Tarnowie buduje kolejny most na terenie Powiatu Tarnowskiego. Tym razem rozebrana zostanie stara przeprawa mostowa w Lubaszowej (Gmina Tuchów) i wybudowany zostanie nowy obiekt o długości 96,5 metra. Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł.

Istniejący most nad Białą w Lubaszowej jest obiektem trójprzęsłowym i przestarzałym. Dlatego zapadła decyzja o rozebraniu starego mostu do przyczółków i na bazie istniejącej konstrukcji, wykonaniu nowych elementów. - Most będzie nowoczesny, szerszy i bezpieczniejszy - zapewnia Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Przebudowane będą odcinki drogi powiatowej w rejonie mostu, a także umocnione zostaną brzegi koryta rzeki.

Nowy most będzie o przeszło dwa metry dłuższy od obecnego. Szerokość jezdni wynosić będzie 6 m, a chodników 1,5 m. Zamontowane zostaną na krawędziach mostu barieroporęcze, jako elementy bezpieczeństwa ruchu. Zostanie wykonany nowy system odwodnienia mostu, składający się z wypustów żeliwnych, sączków, drenaży izolacji i kolektorów odprowadzających wody opadowe do projektowanej kanalizacji deszczowej poza obiektem. Zdaniem Członka Zarządu Powiatu i radnego powiatowego z Gminy Tuchów - Bogdana Płachno - ta inwestycja ważna jest m.in. z tego powodu, aby podczas wezbrań Białej droga na Siepietnicę nie była wyłączana z ruchu.

most lubaszowa 1

- Do tej pory często podczas powodzi most był nieprzejezdny. Teraz takie sytuacje nie powinny już mieć miejsca, bo podniesiona zostanie jego wysokość i wykonane zostaną inne prace, w celu udrożnienia przepływu wody w razie fali powodziowej - mówi Bogdan Płachno. - Gdy nie będzie dochodziło do spiętrzenia wody w okolicach mostu, to nie będzie też zalewane boisko piłkarskie klubu Biała Lubaszowa. A ponadto solidniejszy most na drodze w kierunku Gminy Szerzyny i Jasła jest bardzo potrzebny przedsiębiorcom ze względów transportowych.

Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł. Połowa tej kwoty to dotacja z Ministerstwa Infrastruktury.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:166
Wczoraj:488
W tym tygodniu:2921
W tym miesiącu:10884
Ogółem:1150074

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!