dzisiaj jest: 26 czerwca 2019 r.   ::    imieniny: Paulina, Jan, Paweł
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Rajd Pojazdów zabytkowych przemierzy drogi Ziemi Tarnowskiej już po raz siódmy

rajd pojazdow zab 2019 miniAutomobilklub Tarnowski jest organizatorem VII Tarnowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który 24 i 25 maja przemierzy drogi Ziemi Tarnowskiej. W sobotę - 25 maja, w samo południe, na ulicy Wałowej w Tarnowie, będzie można podziwiać biorące udział w rajdzie pojazdy, podczas zaplanowanego wówczas „konkursu elegancji”.

VII Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych jest jednocześnie II Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. - Otrzymaliśmy przechodni puchar Prezesa Polskiego Związku Motorowego, za najlepszą organizację takich zawodów w Polsce - podkreśla Tomasz Oćwieja, Honorowy Prezes Automobilklubu Tarnowskiego.

rajd pojazdow zab 2019 1

Podczas tegorocznej edycji imprezy, oprócz licznych konkurencji sportowych, dla uczestników rajdu nie zabraknie atrakcji turystycznych i krajobrazowych. Atrakcją dla zawodników będzie też próba sportowa na zamkniętym odcinku ulicy Starodąbrowskiej, w samym centrum miasta Tarnowa. W Piątek 24 maja zawodnicy zawitają do Powiatu Dąbrowskiego, gdzie odwiedzą Zalipie, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz zwiedzą zabytkową synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej. W sobotę 25 maja pojawią się przy wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej. Niezapomnianym przeżyciem dla zawodników powinna być także wizyta na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku. Również w tym dniu otwarte dla nich będą muzea tarnowskie.

rajd pojazdow zab 2019 2

- Na tą chwilę do udziału w rajdzie zgłosiło się 37 załóg, a liczymy na to, że ta liczba jeszcze się zwiększy - mówi Filip Marciniec, Prezes Zarządu Klubu. - Siedem samochodów, jakie zobaczymy na trasie rajdu, pochodzi z okresu międzywojennego - dodaje.

rajd pojazdow zab 2019 3

Mieszkańcy Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego będą mieć możliwość bliższego zapoznania się z biorącymi udział w rajdzie pojazdami podczas „konkursu elegancji”, zaplanowanego w Tarnowie na ul. Wałowej, w sobotę 25 maja, o godz. 12.00.

rajd pojazdow zab 2019 4
Powiat Tarnowski jest partnerem VII Tarnowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. - Zachęcamy naszych mieszkańców do śledzenia trasy rajdu, ale i przede wszystkim zapraszamy do bezpośredniego zapoznania się z tymi bezcennymi pojazdami, w najbliższą sobotę w Tarnowie, podczas ich ekspozycji na ul. Wałowej - uzupełnia Jacek Hudyma, Wicestarosta Tarnowski.