dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Rajd Pojazdów zabytkowych przemierzy drogi Ziemi Tarnowskiej już po raz siódmy

rajd pojazdow zab 2019 miniAutomobilklub Tarnowski jest organizatorem VII Tarnowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który 24 i 25 maja przemierzy drogi Ziemi Tarnowskiej. W sobotę - 25 maja, w samo południe, na ulicy Wałowej w Tarnowie, będzie można podziwiać biorące udział w rajdzie pojazdy, podczas zaplanowanego wówczas „konkursu elegancji”.

VII Tarnowski Rajd Pojazdów Zabytkowych jest jednocześnie II Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. - Otrzymaliśmy przechodni puchar Prezesa Polskiego Związku Motorowego, za najlepszą organizację takich zawodów w Polsce - podkreśla Tomasz Oćwieja, Honorowy Prezes Automobilklubu Tarnowskiego.

rajd pojazdow zab 2019 1

Podczas tegorocznej edycji imprezy, oprócz licznych konkurencji sportowych, dla uczestników rajdu nie zabraknie atrakcji turystycznych i krajobrazowych. Atrakcją dla zawodników będzie też próba sportowa na zamkniętym odcinku ulicy Starodąbrowskiej, w samym centrum miasta Tarnowa. W Piątek 24 maja zawodnicy zawitają do Powiatu Dąbrowskiego, gdzie odwiedzą Zalipie, Muzeum Drogownictwa w Szczucinie oraz zwiedzą zabytkową synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej. W sobotę 25 maja pojawią się przy wieży widokowej w Dąbrówce Szczepanowskiej. Niezapomnianym przeżyciem dla zawodników powinna być także wizyta na cmentarzu wojennym nr 171 w Łowczówku. Również w tym dniu otwarte dla nich będą muzea tarnowskie.

rajd pojazdow zab 2019 2

- Na tą chwilę do udziału w rajdzie zgłosiło się 37 załóg, a liczymy na to, że ta liczba jeszcze się zwiększy - mówi Filip Marciniec, Prezes Zarządu Klubu. - Siedem samochodów, jakie zobaczymy na trasie rajdu, pochodzi z okresu międzywojennego - dodaje.

rajd pojazdow zab 2019 3

Mieszkańcy Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego będą mieć możliwość bliższego zapoznania się z biorącymi udział w rajdzie pojazdami podczas „konkursu elegancji”, zaplanowanego w Tarnowie na ul. Wałowej, w sobotę 25 maja, o godz. 12.00.

rajd pojazdow zab 2019 4
Powiat Tarnowski jest partnerem VII Tarnowskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. - Zachęcamy naszych mieszkańców do śledzenia trasy rajdu, ale i przede wszystkim zapraszamy do bezpośredniego zapoznania się z tymi bezcennymi pojazdami, w najbliższą sobotę w Tarnowie, podczas ich ekspozycji na ul. Wałowej - uzupełnia Jacek Hudyma, Wicestarosta Tarnowski.