dzisiaj jest: 16 września 2019 r.   ::    imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

W nowym roku szkolnym wszyscy uczniowie z Gminy Radłów dojadą do ZSP w Żabnie za darmo

rozmiar tekstu w artykule:

zsp zabno autobus miniOd września nowego roku szkolnego uczniowie, którzy do tej pory pobierali naukę w likwidowanym ZSP w Radłowie, a zdecydują się dokończyć ją w kolejnych klasach w ZSP w Żabnie, będą mogli korzystać z darmowego autobusu. Jak informuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz, autobus ten będzie także dostępny dla nowych uczniów z Gminy Radłów, którzy zechcą pobierać naukę w Żabnie.

W związku z trwającym naborem do szkół średnich oraz likwidacją Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Radłowie, Starosta Tarnowski Roman Łucarz przypomina, iż zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, uczniowie likwidowanej szkoły, którzy zadeklarują się, że będą kontynuować naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie, będą mogli skorzystać z zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, dowozu do Żabna.

- Proponujemy uczniom z szkoły w Radłowie, którzy pozostaną, czyli 15 i 18 z trzeciej i czwartej klasy technikum, aby dokończyli edukację w tych samych klasach w naszej szkole ponadgimnazjalnej w Żabnie, odległej kilka kilometrów od Radłowa. Dodatkowo zapewnimy dowóz. Autobus będzie jeździł sprzed istniejącej szkoły w Radłowie w kierunku Żabna przez Wolę Radłowską i Biskupice Radłowskie, bo właśnie najwięcej jest uczniów z tamtych miejscowości - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Jednocześnie z autobusu tego będą mogli korzystać również nowi uczniowie z Gminy Radłów, którzy zdecydują się na wybór ZSP w Żabnie. - Zachęcamy zatem wszystkich absolwentów gimnazjów i podstawówek z tej gminy, którzy teraz podejmują wybór dalszej ścieżki edukacyjnej, aby zdecydowali się na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie. Ważnym aspektem przemawiającym za tym wyborem będzie ułatwienie komunikacyjne, jakie im proponujemy, w postaci skorzystania z kursującego na  trasie Radłów - Żabno, w obie strony, autobusu, który zapewni Starostwo Powiatowe w Tarnowie - podkreśla Starosta Tarnowski.

Autobus rozpocznie kurs o godz. 7.30 w Radłowie, następnie jego trasa będzie wiodła przez Wolę Radłowską, Zabawę, Biskupice Radłowskie i Żabno. We wszystkich tych miejscowościach będzie możliwość skorzystania z tego transportu, zarówno przez tych uczniów, którzy będą kontynuować naukę w Żabnie, a wcześniej pobierali ją w Radłowie, jak i tych nowych, uczęszczających do klas pierwszych.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:12
Wczoraj:315
W tym tygodniu:12
W tym miesiącu:7975
Ogółem:1147165

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!