dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Schody do wiedzy w ZSOiZ w Ciężkowicach

rozmiar tekstu w artykule:

schody wiedza miniSpołeczność ZSOiZ w Ciężkowicach urzeczywistniła nietypową, edukacyjną inicjatywę, której celem jest pomoc młodzieży w zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy, jak również budowanie przyjaznej atmosfery w szkole. Otóż na stopniach, na klatkach schodowych w budynku szkolnym, pojawiły się sentencje, daty z historii Polski i biografii patrona szkoły, porady z zakresu zdrowego żywienia, czy też słownictwo z języka angielskiego.

Przemieszczając się po gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach i będąc w drodze do sal lekcyjnych, można uczyć się, spoglądając na schody, na których znajdują się różne ciekawostki z różnych dziedzin nauki. Wchodząc do budynku szkoły, można odczytać myśli dotyczące pracy z młodzieżą np.: „Nigdy nie jesteś sam, możesz liczyć na nas” lub „Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają”. Następnie można przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia patrona szkoły - I. J. Paderewskiego np.: „1897-1903 - zamieszkiwał w Kąśnej z żoną Heleną Marią z Rosenów Górską”. Podobnie jest z datami z historii Polski, słownictwem z języka angielskiego, podstawami savoir vivr’u bądź zasadami zdrowego żywienia.

schody wiedza 1

- W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego  w Ciężkowicach zarówno my nauczyciele, jak i młodzież, spędzamy najwięcej czasu. Warto zwrócić uwagę, że nasza szkoła jest swoistego rodzaju drugim domem - mówi Józef Parys, Dyrektor szkoły. - Ta drobna zmiana ma przede wszystkim wymiar edukacyjny, ale zrealizowaliśmy ją także po to, aby szkoła była bardziej przyjazna uczniom - tłumaczy Józef Parys.

schody wiedza 2

W szkole pojawiły się także ławeczki ufundowane przez radę rodziców, upamiętniające m.in. tegorocznych absolwentów, które wkrótce staną przed budynkiem szkoły i będą służyć uczniom do rekreacji i wypoczynku.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:348
Wczoraj:685
W tym tygodniu:2199
W tym miesiącu:10822
Ogółem:1134531

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd