dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Bądź sobą - pomagaj innym! Projekt na rzecz aktywności społecznej osób starszych

ptwzk projekt miniPolskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie realizuje zadanie publiczne  współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020 pt. „Bądź sobą - pomagaj innym!”. Realizacja zadania potrwa od 3 grudnia 2019 roku.

Celem zadania jest poprawa jakości życia  wśród m.in. 80 seniorów (osób w wieku 60+)  w tym min. 23 seniorów z ograniczoną samodzielnością, niepełnosprawnych  ruchowo bądź neurologicznie lub orzeczeniem ZUS-u tzw. ogólnego stanu zdrowia z orzeczonym stopniem niepełnosprawności znacznym, umiarkowanym lub lekkim. W projekcie  mogą wziąć udział  mieszkańcy Tarnowa oraz okolicznych powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. W ramach realizowanego zadania 46 seniorów weźmie udział w dwudniowych warsztatach z zakresu aktywności prospołecznej i wolontariatu oraz w cyklu szkoleń dotyczących m.in. udzielania pierwszej pomocy chorób wieku starszego i opieki nad niesamodzielnymi seniorami. Celem warsztatów będzie  przygotowanie 46 seniorów do pełnienia roli wolontariuszy na rzecz 23 seniorów niesamodzielnych oraz współtworzenie 28 cotygodniowych spotkań dla wszystkich uczestników zadania.

ptwzk projekt 1

Dla 23 seniorów niesamodzielnych oferowany będzie kurs komputerowy oraz indywidualne doradztwo psychologa lub prawnika. Ponadto w ramach zadania podjęte zostaną działania aktywizujące i integrujące środowisko seniorów niepełnosprawnych tj: wyjazd Niedzica - Czorsztyn, wizyta  studyjna Kozłówek - Lublin - Zamość - Roztocze, wspólne ognisko oraz uroczyste podsumowanie zadania - spotkanie opłatkowe.

Informacje na temat realizowanego zadania można uzyskać w biurze: Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie, 33-100 Tarnów, ul. Mościckiego 14, tel. (14) 688 90 17.