dzisiaj jest: 19 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Siatkarze ZSOiZ w Gromniku trzecią drużyną Małopolski

turniej siatkowka grom 2019 miniZespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku gościł uczestników finału Mistrzostw Małopolski w piłce siatkowej chłopców, w ramach tegorocznej edycji Licealiady Młodzieży. W rozgrywkach na hali sportowej ZSOiZ wzięło udział sześć najlepszych zespołów, wyłonionych wcześniej w rozgrywkach rejonowych. Mistrzem Małopolski okazała się drużyna I LO w Krakowie.

W turnieju uczestniczyły drużyny reprezentujące następujące rejony: Zespół Szkół z Niepołomic - Powiat Wielicki, Zespół Szkół Zawodowych w Gorlicach - Powiat Gorlicki, I Liceum Ogólnokształcące w Krakowie - Miasto Kraków, Zespół Szkół w Suchej Beskidzkiej - Powiat Suski, Powiatowy Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach - Powiat Oświęcimski, ZSOiZ w Gromniku - Powiat Tarnowski.

turniej siatkowka grom 2019 1

Zawody zainaugurował Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który powitał drużyny gości w Powiecie Tarnowskim i złożył wszystkim młodym siatkarzom gratulacje za osiągnięcie doskonałych wyników w całym turnieju, co potwierdza już samo uczestnictwo w  finale.

turniej siatkowka grom 2019 2

Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Ostatecznie Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku zajął w rozgrywkach trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Małopolski. Natomiast zwycięska drużyna I LO z Krakowa będzie reprezentować województwo w finale ogólnopolskim, który w maju odbędzie się w Ostródzie.

- Jest dla nas duża satysfakcją i zaszczytem fakt, iż nasza szkoła została poproszona o zorganizowane tych rozgrywek. Cieszy również bardzo dobre miejsce naszej drużyny - mówi Wiesław Wójcik, Dyrektor ZSOiZ w Gromniku.