dzisiaj jest: 24 lipca 2019 r.   ::    imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Honory dla Posła w Gminie Zakliczyn

rozmiar tekstu w artykule:

hon obywatel zakl 2019 miniPrzyczynił się do powstania i wypromowania Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej. Rozwój ziemi zakliczyńskiej wspiera od przeszło dwudziestu lat poprzez pomoc w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych oraz przychylność dla lokalnych przedsięwzięć. Między innymi te argumenty zdecydowały o przyznaniu Posłowi Michałowi Wojtkiewiczowi tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn.

Uchwałę Rada Miejska w Zakliczynie podjęła jednogłośnie. Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz jest trzynastym w historii honorowym obywatelem gminy nad Dunajcem. Uroczystość wręczenia tytułu odbyła się w Sali im. Spytka Jordana w zakliczyńskim Ratuszu.

hon obywatel zakl 2019 1

W wygłoszonej laudacji Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zakliczynie Anna Moj podkreśliła, że Michał Wojtkiewicz przyczynił się do powstania i wypromowania Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej. Przez lata współpracował i przyjaźnił się z Ojcem Janem Górą, a obecnie z tymi, którzy kontynuują w Jamnej dzieło znanego dominikanina.

hon obywatel zakl 2019 2

- Pan Michał Wojtkiewicz ma swój duży udział w rozwoju ważnych w naszej gminie instytucji - Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie czy Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Dzięki jego pomocy do zakliczyńskiej gminy trafia sporo rządowych pieniędzy - na inwestycje drogowe, powstawanie nowych obiektów użyteczności publicznej, rozbudowę infrastruktury komunalnej czy na inne realizowane przez samorząd przedsięwzięcia. Patronuje - można tak powiedzieć - naszemu sztandarowemu przedsięwzięciu, dzięki któremu o Gminie Zakliczyn zrobiło się głośno w Polsce: budowie bloków mieszkalnych w Lusławicach i Paleśnicy w ramach rządowego Programu Mieszkanie Plus. W każdej sytuacji możemy liczyć na pomoc Pana Posła - wymieniała.

hon obywatel zakl 2019 3

Zauważyła, że Michał Wojtkiewicz obecny jest na wszystkich ważniejszych wydarzeniach w mieście i gminie Zakliczyn, gdzie ma też filię swojego biura poselskiego. Ale najważniejsze jest to - powiedziała Pani Przewodnicząca - że zawsze z uśmiechem, stojąc w prawdzie, podejmuje trudne decyzje w zgodzie z własnym sumieniem.

hon obywatel zakl 2019 4

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak podziękował nowemu honorowemu obywatelowi za wsparcie oraz przychylność dla zakliczyńskich inicjatyw i przedsięwzięć. Podkreślał, że Michał Wojtkiewicz jest samorządowcem z krwi im kości (był Burmistrzem Tuchowa i Starostą Tarnowskim), który doskonale zna potrzeby lokalnych społeczności. Potrafi łączyć i przyczynia się do budowania wspólnoty.


hon obywatel zakl 2019 5

Obecny na uroczystości Starosta Tarnowski Roman Łucarz dziękował Michałowi Wojtkiewiczowi za wkład w rozwój gospodarczy ziemi tarnowskiej. Mówił, że nie wyobraża sobie dziś uroczystości patriotycznych w Jamnej czy Łowczówku bez obecności Posła Wojtkiewicza, który ma również duże zasługi w propagowaniu postaw patriotycznych oraz w działalności na rzecz otaczania opieką i szacunkiem miejsc pamięci narodowej.

hon obywatel zakl 2019 6

- Bądźcie nadal tak otwarci i tak wspaniali, jak jesteście, a ja będę z przyjemnością tutaj przyjeżdżał, współpracował z wami i pomagał, jeśli tylko będę miał taką możliwość - stwierdził Michał Wojtkiewicz dziękując za przyznane wyróżnienie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:10
Wczoraj:510
W tym tygodniu:1028
W tym miesiącu:10781
Ogółem:1120373

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!