dzisiaj jest: 24 lipca 2019 r.   ::    imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Pozytywny dialog autorem sukcesu

rozmiar tekstu w artykule:

poroz wez aut miniUstalenia, które zostały poczynione na poprzednich spotkaniach, zostały przeniesione na papier. W Starostwie Powiatowym w Tarnowie podpisana została umowa między czterema samorządami odnośnie wspólnego udziału w budowie nowej drogi z mostem, łączącej wierzchosławicki węzeł autostradowy z Mościcami i ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie. Inwestycję realizować będzie Województwo Małopolskie.

Jeszcze w ubiegłym roku wydawało się, że sprawa budowy łącznika utknie w martwym punkcie, gdyż w budżecie Małopolski nie zagwarantowano wystarczających środków na to przedsięwzięcie i przetarg został unieważniony. Nowy zarząd nie odpuścił jednak tematu i natychmiast podjął działania, aby ta inwestycja powstała.

poroz wez aut 1

Na pierwsze spotkanie do Tarnowa z samorządami zainteresowanymi powstaniem łącznika oraz przedstawicielami Grupy Azoty przyjechał praktycznie cały Zarząd Województwa na czele z Marszałkiem Witoldem Kozłowskim. Na drugim spotkaniu roboczym ustalono, że Miasto Tarnów wesprze tę inwestycję kwotą 6 mln zł, samorząd Powiatu Tarnowskiego przekaże milion zł, a Gmina Wierzchosławice 100 tys. zł. Natomiast Grupa Azoty zobowiązana się do wsparcia analitycznego.

poroz wez aut 2

- Dzisiaj finalizujemy uzgodnienia z roboczych spotkań i przenosimy je na papier - mówił Wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka podczas oficjalnego podpisania umowy. - Przechodzimy pomyślnie kolejny etap. Wszystko jest na najlepszej drodze, aby otworzyć nową drogę z mostem przed końcem 2023 roku, a być może uda się to zrobić jeszcze wcześniej.

poroz wez aut 3

Członek Zarządu Województwa Anna Pieczarka powiedziała, że autorem sukcesu w tym przypadku jest pozytywny dialog. - W krótkim czasie wykonaliśmy wspólnie olbrzymią pracę, aby z impetem ruszyć z miejsca. Cieszę się, że udało się nam porozumieć, bo powstanie łącznika między Mościcami a wierzchosławickim węzłem autostradowym jest niezwykle ważne dla lepszego funkcjonowania mieszkańców Powiatu Tarnowskiego i Miasta Tarnowa - stwierdziła.

poroz wez aut 4

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela uznał, że ten most i ta droga muszą być wybudowane, bo są po prostu niezwykle potrzebne. Wyraził nadzieję, że zaraz po projekcie technicznym ogłoszony i rozstrzygnięty zostanie przetarg na wykonanie tej inwestycji.

poroz wez aut 5

Starosta Tarnowski Roman Łucarz wyrażał zadowolenie z faktu, że dziś już nie ma wątpliwości czy będzie nowa droga z mostem, a jest jedynie pytanie w jakim terminie. Wójt Wierzchosławic Andrzej Mróz powiedział natomiast, że mieszkańcy jego gminy z utęsknieniem czekają na łącznik, gdyż wówczas z ruchu z autostrady odciążone zostaną drogi przez Wierzchosławice, Ostrów i Kępę Bogumiłowicką. Zdaniem Wiceprezesa Grupy Azoty Grzegorza Kądzielawskiego ta droga usprawni logistykę największego pracodawcy w regionie.

poroz wez aut 6

Na podpisaniu umowy symbolicznie inaugurującej rozpoczęcie realizacji tej ważnej dla regionu tarnowskiego inwestycji obecny był Poseł na Sejm RP Michał Wojtkiewicz, który ocenił, że po oddaniu do użytku nowego połączenia drogowego miasto i region zaczną wreszcie oddychać.

poroz wez aut 7

Dodajmy, że ogłoszony został już przetarg na wykonanie projektu technicznego łącznika, który rozstrzygnięty ma zostać w kwietniu br. Znalezienie wystarczających źródeł finansowania tej inwestycji jest w gestii Województwa Małopolskiego. Samorząd wojewódzki starał się będzie między innymi o pozyskanie dotacji do budowy mostu nad Dunajcem z rządowego programu „Mosty dla Regionów”.

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:12
Wczoraj:510
W tym tygodniu:1030
W tym miesiącu:10783
Ogółem:1120375

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!