dzisiaj jest: 21 lipca 2019 r.   ::    imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Filmowa lekcja historii o Żołnierzach Niezłomnych

rozmiar tekstu w artykule:

seans wyklety 2019 miniW Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie oraz w Kinie „Promień” w Tuchowie zorganizowane zostały pokazy filmu „Wyklęty” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego. - W ten sposób pragniemy, aby nasza młodzież miała okazję uczestnictwa w ważnej lekcji historii Polski, związanej w obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - tłumaczy Tomasz Stelmach, Członek Zarządu Powiatu.

Akcję zorganizował Zarząd Powiatu Tarnowskiego. W sumie film „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego z 2017 roku miało okazję zobaczyć blisko 900 uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego.

seans wyklety 2019 1

- Jako samorządowcy Powiatu Tarnowskiego przykładamy dużą wagę do edukacji historycznej, stąd też idea seansu, który zorganizowaliśmy dla uczniów naszych szkół - mówi Tomasz Stelmach, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

seans wyklety 2019 2

- Historia Żołnierzy Niezłomnych wciąż jest mało znaną kartą dziejów Polski, zwłaszcza dla młodych ludzi. Chcemy wypełnić tą lukę. Mając już możliwość korzystania z propozycji ciekawych filmów historycznych, jakie wyprodukowała kinematografia polska w ostatnich latach, korzystamy z tej możliwości, aby w ciekawy i przystępny, a jednocześnie bardzo sugestywny i emocjonalny sposób, przybliżyć naszej młodzieży losy Żołnierzy Wyklętych - dodaje Tomasz Stelmach.

seans wyklety 2019 3

Akcja filmu „Wyklęty” toczy się w Polsce w drugiej połowie lat 40-tych. Bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Historia głównego bohatera filmu oparta jest na kanwie losów ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, Józefa Franczaka ps. „Lalek”, zagranej przez Wojciecha Niemczyka. W filmie wystąpił także Marcin Kwaśny, który wcielił się w dowódcę oddziału o pseudonimie „Wiktor”.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:69
Wczoraj:278
W tym tygodniu:2896
W tym miesiącu:9332
Ogółem:1118924

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się



Our website is protected by DMC Firewall!