dzisiaj jest: 21 września 2019 r.   ::    imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Młodzież ZSP w Ryglicach w portugalskiej Fatimie

rozmiar tekstu w artykule:

ryglice fatima miniUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach uczestniczyli w wymianie międzynarodowej w szkole Insignare - Associacao de Ensino e Formacao w Fatimie, odbywającej się w ramach projektu „Just Be Humans - Say No To Any Forms Of Discrimination And Violence”, realizowanej z programu Erasmus plus. Spotkanie koncentrowało się wokół problematyki przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji.

Wymiana młodzieżowa odbyła się w dniach od 11 do 15 lutego. Uczestniczyło w niej pięć uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach wraz z opiekunami - Anną Burgielską-Długosz oraz Stanisławą Zelek. Młodzież ZSP w Ryglicach spotkała się w Fatmie ze swoimi rówieśnikami ze szkół partnerskich z Portugalii, Turcji, Węgier oraz Włoch.

ryglice fatima 1

Celem wymiany była integracja uczniów wszystkich szkół biorących udział w projekcie poprzez pracę nad zadaniami projektowymi, gry i zabawy integracyjne, a także poprzez wspólne poznawanie kultury i zabytków regionu. Podczas warsztatów uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, przez co mogli doskonalić swoje umiejętności językowe, komunikacyjne, pracy w grupie, podejmowania decyzji czy wyrażania opinii.

ryglice fatima 2

Młodzież z krajów partnerskich miała do wykonania zadania takie jak tworzenie photo-story do kalendarza projektowego za pomocą programu Canva czy też wymyślanie scenek, które następnie należało przedstawić i przedyskutować z pozostałymi uczestnikami działań. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością zarówno przy wykonywaniu zdjęć do kalendarza, jak i przy tworzeniu scenek. Zdjęcia, jak i scenki dotyczyły przeciwdziałania stereotypowemu myśleniu i dyskryminacji, a młodzi ludzie udowodnili, iż mają bardzo wiele do powiedzenia na ten temat. Mimo tego, iż pochodzą z różnych krajów i kultur, myślą w podobny sposób oraz są tolerancyjni i otwarci na drugiego człowieka.

Oprócz działań realizujących merytoryczne cele, nie zabrakło aspektów kulturowych, takich jak spotkanie z burmistrzem regionu Qurém oraz wycieczek krajoznawczych.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:172
Wczoraj:488
W tym tygodniu:2927
W tym miesiącu:10890
Ogółem:1150080

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!