dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej - doskonały pomysł na zimowisko

ferie dwd 2019 miniJeżeli ktoś szukałby pomysłu na zimowisko, kolonię letnią, białą lub zieloną szkołę czy krótki - kilkudniowy turnus dla swojego dziecka lub grupy zorganizowanej, Starostwo Powiatowe w Tarnowie zachęca do skorzystania z oferty placówki oświatowo-wychowawczej - Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.

Dom Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej położony jest na skraju malowniczego Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki w miejscowości Jodłówka Tuchowska, 28 km od Tarnowa, drogą 977 do Gorlic ze zjazdem w Lubaszowej w stronę Szerzyn. Ośrodek posiada 115 miejsc noclegowych w pokojach 3, 4 i 5 - osobowych. Na terenie obiektu znajduje się teren rekreacyjny z miejscem na gry i zabawy oraz ognisko, plac zabaw, trampolina, miejsce do zjeżdżania na sankach (w czasie kolonii letnich również basen otwarty). Istnieje możliwość skorzystania z boisk sportowych i sali gimnastycznej.

ferie dwd 2019 1

Budynek posiada świetlice, sale manualne, salę komputerową z drukarką 3D, salę gier, pomieszczenia z tablicami interaktywnymi, projektorami multimedialnymi, nagłośnieniem i oświetleniem dyskotekowym, w pełni wyposażoną siłownię, kuchnię z jadalnią, itd. Ośrodek dysponuje w pełni wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która może prowadzić szeroką gamę różnego rodzaju zajęć i pełni całodobową opiekę nad wychowankami. Nauczyciele - wychowawcy organizują i prowadzą program dydaktyczny i profilaktyczno-wychowawczy, turystyczny (przyroda, ekologia, regionalizm), sportowy oraz rozrywkowy. Wychowankowie mają zapewnione również pięć posiłków dziennie.

ferie dwd 2019 2

- W tym roku odbyły się już dwa turnusy zimowiskowe. Było wiele emocji, a wychowankowie nie mieli okazji się nudzić. Ośrodek odwiedzili zarówno uczestnicy indywidualni, jak i grupy zorganizowane - mówi Iwona Główczyk, Dyrektor DWD. - Były zajęcia integracyjne, dyskoteki z układami choreograficznymi, wizyty w muzeach, spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzieci jeździły na sankach, łyżwach i nartach. Uczestniczyły w warsztatach, zajęciach na siłowni, zajęciach z drukarką 3D, zajęciach cyrkowych, grach i zabawach. Odbyły również zimowe spacery po Jodłówce Tuchowskiej oraz Rezerwacie „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach. Młodzież wypoczywała i bawiła się bezpiecznie pod okiem wykwalifikowanej kadry oraz przybyłych pedagogów - dodaje Dyrektor DWD.

ferie dwd 2019 3

Dyrekcja i kadra DWD zachęca do skorzystania z oferty Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej. Więcej informacji oraz dane kontaktowe znajdą Państwo na stronie internetowej DWD - tutaj.