dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Salą Doświadczania Świata

rozmiar tekstu w artykule:

sala dosw swiata miniPowiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie wzbogaciła swoją bazę lokalowo-dydaktyczną o Salę Doświadczania Świata. Nowe pomieszczenie ma służyć realizacji zajęć terapeutycznych w szczególności dzieci, w ramach zajęć wczesnego wspomagania rozwoju.

Sala stwarza możliwość odbierania nowych bodźców, wzbogacenie doświadczeń oraz spędzenie czasu w atmosferze relaksu przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami czy trudnościami w komunikacji. - Specjalnie dobrane wyposażenie pozwala za pomocą światła, dźwięków i ruchu wpływać na wszechstronny rozwój dziecka, kształtując uczenie się i poznawanie świata, adekwatnie do obecnie zgłaszanych potrzeb korzystających ze wsparcia poradni dzieci - tłumaczy Dyrektor Poradni, dr Renata Smoleń. - Pracując z dzieckiem zagrożonym niepełnosprawnością czy też niepełnosprawnym w Sali Doświadczania Świata staramy się wpływać na jego wszechstronny rozwój poprzez stymulację percepcji wzrokowej, słuchowej i dotykowej oraz zmysłu równowagi - dodaje Renata Smoleń.

sala dosw swiata 1
Systematyczna stymulacja poszczególnych zmysłów w Sali Doświadczania Świata jest ważnym źródłem rozwoju każdego dziecka gdyż: zwiększa aktywność i motywację dziecka do poznawania świata, mobilizuje do nawiązywania kontaktu, wywołuje zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa, ułatwia pokonywanie lęku, zwiększa wrażliwość, motywuje do podejmowania aktywności, doskonali pracę poszczególnych analizatorów, wpływa na rozwój wyższych funkcji - emocjonalnych, społecznych, komunikacyjnych, ruchowych i poznawczych.

sala dosw swiata 2

Realizacja zajęć w nowej sali Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przyniesie z pewnością korzyści w postaci poprawy jakości życia zarówno dzieci z niepełnosprawnościami, zagrożonych niepełnosprawnością, a także wszystkich korzystających z nowego pomieszczenia osób - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz, który wraz z Tomaszem Stelmachem, Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego, uczestniczył w oddaniu Sali Doświadczania Świata w Powiatowej Poradni, do użytku.

sala dosw swiata 3

- Nasza Powiatowa Poradnia na mocy porozumienia, jakie powiat zawarł z Ministerstwem Edukacji Narodowej, jest placówką pełniącą funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego. Realizuje zadania wynikające z rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Z pewnością nowa sala przyczyni się do jeszcze skuteczniejszego i efektywniejszego wykonywania w tych zadań przez poradnię - podkreśla Tomasz Stelmach.

sala dosw swiata 4

Powierzchnia Sali Doświadczania Świata w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie wynosi 34 m2. Koszt adaptacji pomieszczenia wraz z remontem i wyposażeniem wyniósł około 90 tys. zł.

sala dosw swiata 5

W uroczystości otwarcia Sali Doświadczeń uczestniczyli również: Jacek Hudyma, Wicestarosta Tarnowski, Grażyna Karaś, Przewodnicząca Komisji Oświaty w Radzie Powiatu Tarnowskiego oraz Czesław Mida, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:281
Wczoraj:293
W tym tygodniu:3231
W tym miesiącu:7298
Ogółem:1044080

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!