dzisiaj jest: 22 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Premier na 145. rocznicy urodzin trzykrotnego premiera RP

rozmiar tekstu w artykule:

urodziny w witosa miniPremier Rządu RP Mateusz Morawiecki weźmie udział w obchodach 145. rocznicy urodzin wybitnego przywódcy chłopów polskich - Wincentego Witosa, które odbędą się w najbliższą niedzielę 20 stycznia w Wierzchosławicach. Organizatorem uroczystości jest NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, a partnerem wydarzenia - Powiat Tarnowski.

Urodziny Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera RP, w jego rodzinnej miejscowości świętowane są od 2014 roku. Jest to nawiązanie do spotkań działaczy rolniczej „Solidarności” przy Grobie Witosa, nielegalnych wówczas, z okresu PRL. Począwszy od 2014 roku do Wierzchosławic w styczniu przyjeżdżają delegacje rolników z całego kraju, leśnicy, a także politycy, parlamentarzyści i samorządowcy utożsamiający się z myślą oraz ideałami wyznawanymi przez Wincentego Witosa.

To właśnie w Wierzchosławicach Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił po raz pierwszy ideę Programu Rodzina 500 Plus. Podczas konferencji w Centrum Kultury Wsi Polskiej mówił, że dla jego ugrupowania fundamentalne jest wskazanie Wincentego Witosa, że Polska musi trwać i musi być wieczna. A żeby była wieczna muszą się rodzić dzieci, musi być to wszystko co powoduje, że po jednym pokoleniu przychodzi następne pokolenie, że naród zwiększa się, a nie zmniejsza. W ubiegłym roku w Wierzchosławicach był obecny Prezydent RP Andrzej Duda podkreślając, że nie byłoby wolnej i niepodległej Polski, gdyby nie wszystko to, co zrobił Wincenty Witos - kształtując postawę polskiej wsi, polskiego chłopa i rolnika, wyciągając to, co w tych ludziach najlepsze.

Tegoroczne obchody rozpocznie Msza Święta w wierzchosławickim kościele parafialnym, którą o godzinie 11.00 w intencji Ojczyzny oraz rolników odprawi Biskup Tarnowski ks. Andrzej Jeż. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przejdą pod Grób Witosa, gdzie złożą wieńce i wiązanki kwiatów. O godz. 13.00 rozpocznie się konferencja naukowa w Centrum Kultury Wsi Polskiej. Po przywitaniu uczestników przez Przewodniczącego Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” Wojciecha Włodarczyka planowane są wystąpienia Premiera Mateusza Morawieckiego, Pani Poseł Teresy Hałas, Przewodniczącej ogólnopolskich struktur rolniczej „S” oraz zaproszonych gości.

Wykład „Wincenty Witos jako Ojciec Niepodległości” wygłosi prof. dr hab. Włodzimierz Bernacki, Poseł na Sejm RP. Odbędzie się promocja sześciu albumów poświęconych Ojcom Niepodległości, wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz dyskusja na temat sytuacji w rolnictwie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:287
Wczoraj:685
W tym tygodniu:2138
W tym miesiącu:10761
Ogółem:1134470

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!