dzisiaj jest: 19 marca 2024 r.   ::    imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Ślubowanie pierwszoklasistów w ZSOiZ w Gromniku

slub grom 2018 miniW Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. To najważniejsze wydarzenie w życiu społeczności szkolnej miało, jak co roku, niezwykle uroczysty i podniosły charakter.

Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, ale również rodzice, całe rodziny uczniów klas pierwszych, a także licznie przybyli w tym dniu zaproszeni goście.

slub grom 2018 1

Najważniejszym momentem uroczystości była ceremonia pasowania uczniów, której dokonali mł. insp.  Mariusz Dymura - Komendant Miejski Policji w Tarnowie oraz mjr Wiesław Maciejowski - Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Tarnowie, natomiast czapki z orzełkiem wręczyli uczniom klas mundurowych: Tomasz Stelmach - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Czesław Mida - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz Artur Puciłowski - Dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty.

slub grom 2018 2

Uczniowie realizujący programy dodatkowe: policyjny, wojskowy, odnowy biologicznej, kształcenia ogólnego, a także pierwszej klasy szkoły branżowej, złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a jego tekst odczytał sierżant Mateusz Warzecha, absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku. Składając ślubowanie pierwszoklasiści przyrzekali służyć ideałom wierności, wolności i sprawiedliwości oraz postępować w życiu zgodnie z nauką św. Jana Pawła II - patrona szkoły.

slub grom 2018 4

W imieniu Zarządu Powiatu - Tomasz Stelmach - złożył całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne oraz zwrócił uwagę na wyjątkową osobę patrona, którego nauczanie jest cały czas aktualne.

slub grom 2018 3

Mariusz Dymura - Komendant Miejski Policji w Tarnowie podkreślił wagę dokonanego przez pierwszoklasistów wyboru pracy w służbach mundurowych. Zaznaczył, iż w Policji pracuje wielu absolwentów. Artur Puciłowski - Dyrektor Tarnowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty podkreślił dwie najważniejsze cechy szkoły z Gromnika - są to marka, poparta wieloma sukcesami oraz nieprzeciętna atmosfera, którą tworzy cała społeczność szkolna.

slub grom 2018 5

Następnie zaprezentowana została część artystyczna pt. „Miłość narodziła się Betlejem”, przygotowana przez uczniów i nauczycieli ZSOiZ w Gromniku. Niezwykle wzruszający spektakl opatrzony graną na żywo muzyką traktował o tajemnicy Bożego Narodzenia. Całość uroczystości zakończyło wspólne spotkanie społeczności szkolnej, gości, uczestników ślubowania i ich rodzin przy wigilijnym stole.