dzisiaj jest: 24 sierpnia 2019 r.   ::    imieniny: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

ZSP w Ryglicach w kolejnym międzynarodowym projekcie

rozmiar tekstu w artykule:

just be humans miniTrójka nauczycieli ZSP w Ryglicach uczestniczyła w spotkaniu przygotowującym realizację międzynarodowego projektu „Just Be Humans - Say No To Any Forms Of Discrimination And Violence” z programu Erasmus plus, w który zaangażowane są również szkoły średnie z Włoch, Portugali, Węgier i Turcji.

Wizyta miała miejsce w tureckim mieście Unye, od 3 do 7 grudnia 2018 roku. Spotkanie zorganizowali nauczyciele ze szkoły Doga Koleji. Pozostałymi uczestnikami byli nauczyciele z Székács Elemér Mezögazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium - szkoły, która jest koordynatorem projektu oraz nauczyciele z włoskiej ITI „G.B. Bosco Lucarelli” i portugalskiej szkoły - INSIGNARE - Associacao de Ensino e Formacao. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach reprezentowali: Anna Burgielska-Długosz, Stanisława Zelek oraz Katarzyna Galas-Wolska.

just be humans 1
Celem spotkania było poznanie nauczycieli z krajów partnerskich, a także omówienie zadań każdego partnera, ustalenie terminów wymian młodzieży oraz terminów realizacji głównych zadań, analiza sytuacji dotyczącej problemu przemocy w szkołach partnerskich, warsztaty z psychologiem, obserwacje lekcji, nauka podstawowych wyrażeń w języku tureckim oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.

just be humans 2

- Mieliśmy okazję zwiedzić szkołę tureckiego partnera i zrobiła ona na nas bardzo dobre wrażenie. Praca z młodzieżą odbywa się tam w przyjacielskiej atmosferze, skierowanej na wszechstronny rozwój ucznia, z podkreśleniem potrzeby integracji z innymi narodowościami. Tureccy nauczyciele to w większości ludzie młodzi, umiejący korzystać z nowoczesnych technologii w pracy pedagogicznej i rozumiejący problemy młodzieży - mówi Stanisława Zelek z ZSP w Ryglicach.

just be humans 3

Podczas wizyty nie zabrakło także aspektów kulturowych, gdyż ten element stanowi ważny cel pracy w tym projekcie. Z uczestnikami wymiany spotkał się także burmistrz Unye oraz dyrektor tamtejszego wydziału edukacji. 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:37
Wczoraj:492
W tym tygodniu:2934
W tym miesiącu:11557
Ogółem:1135266

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!