dzisiaj jest: 16 stycznia 2019 r.   ::    imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Małopolska nagroda Amicus Hominum dla Dominiki Tabor z Wietrzychowic

amicus hominum 2018 miniDominika Tabor z Wietrzychowic odebrała z rąk Anny Pieczarki z Zarządu Województwa Małopolskiego nagrodę Amicus Hominum - w kategorii inicjatywa młodych. Wręczenie wyróżnienia nastąpiło podczas XXI Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych.

Dominika Tabor to uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie. Nagrodę otrzymała za pomoc w organizacji akcji „Z Mikołajem na Kresy”. W ramach akcji do Polaków mieszkających na Ukrainie dotarły prezenty, które wcześniej zbierane były w placówkach oświatowych.

amicus hominum 2018 2

Od roku 2006 nagroda Amicus Hominum trafia do osób, które bezinteresownie pomagają innym.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego