dzisiaj jest: 23 marca 2019 r.   ::    imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Wymiana kotłów węglowych na gazowe w jednostkach powiatowych

kotly zak miniW ramach termomodernizacji technicznej obiektów wykorzystywanych przez jednostki Powiatu Tarnowskiego, wymieniane są kotły węglowe na ogrzewanie gazowe. Kolejna taka wymiana nastąpiła w Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy oraz w ZSP w Zakliczynie.

W Domu Pomocy Społecznej w Karwodrzy nastąpiła wymiana dwóch kotłów węglowych typu Wiadrus o mocy 58,1 kW i 29,1 kW oraz jednego kotła węglowego typu Zębiec o mocy 14,0 kW. Zastąpiły je dwa kotły kondensacyjne gazowe firmy BOSCH z regulatorem o mocy 40 kW (łącznie 80 kW) oraz kocioł kondensacyjny gazowy o mocy 18 kW firmy Thelia Condens.

kotly kar 1

Z kolei w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie nastąpiła wymiana dwóch kotłów węglowych typ GR 280 firmy Tilgner PLESZEW z roku 2000 z regulacją manualną o mocy 190 kW na dwa kotły kondensacyjne firmy Hoval z regulatorem pogodowym o mocy 70 kW każdy (łącznie: 140 kW).

kotly zak 1

Wymiana kotłów odbywała się w ramach zadań dofinasowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Inwestycja wymiany kotłów w DPS w Karwodrzy wyniosła ponad 133 tys. zł, zaś dotacja WFOŚiGW to blisko 40 tys. zł., natomiast w ZSP w Zakliczynie - ponad 120 tys. zł, z czego blisko 25 tys. zł pochodziło z dotacji Funduszu.