dzisiaj jest: 16 stycznia 2019 r.   ::    imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza do korzystania z możliwości diagnozowania nowoczesnym testem MOXO

rozmiar tekstu w artykule:

pow por obrazek miniOd stycznia 2019 roku Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie zaprasza rodziców do korzystania z możliwości diagnozowania za pomocą testu MOXO, nowoczesnego, obiektywnego i pierwszego w regionie wsparcia diagnozy zaburzeń uwagi i nadruchliwości, w tym ADHD.

Problemy z nadpobudliwością i koncentracją uwagi obserwuje się obecnie u niemal 50% uczniów. Zaburzenia te znacznie utrudniają przyswajanie wiedzy i prawidłowe funkcjonowanie dziecka w środowisku. Podstawą terapii w takim przypadku jest rzetelna diagnoza, którą pomaga przeprowadzić nowoczesny, obiektywny, komputerowy test MOXO. Badania naukowe wykazały 90% skuteczności tego narzędzia diagnostycznego. Jest to pierwszy na świecie test, w którym zastosowano dystraktory (czynniki rozpraszające uwagę) symulujące rzeczywiste warunki środowiskowe. Test opracowany został dla dwóch grup wiekowych 7-12 lat oraz 13-60 lat. Badanie testem MOXO wykonywane jest przez odpowiednio wyszkolonych specjalistów: psychiatrów, neurologów, psychologów, pedagogów, logopedów.

Dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dr Renata Smoleń tłumaczy: - MOXO jest obiektywnym i wiarygodnym narzędziem wspierającym diagnozę ADHD. Test sprawdza rzeczywiste reakcje badanego, następnie odnosi je do norm i wylicza wyniki dla każdego z podstawowych objawów ADHD czyli: zaburzeń uwagi, czasu reakcji, impulsywności, nadaktywności.

Przed wykonaniem testu badany otrzymuje jasne instrukcje, po czym zadania wykonuje samodzielnie na komputerze. Test trwa niespełna 15 minut i podzielony jest na 8 etapów. Wyniki testu zostają zobrazowane w formie barwnych wykresów. Pozwalają precyzyjnie określić rodzaj zaburzeń i dostosować odpowiednią terapię. Wyniki testu MOXO są respektowane i cenione nie tylko przez pracowników pedagogicznych ale i przez psychiatrów i neurologów.

Od stycznia 2019 roku Poradnia zaprasza wszystkich zainteresowanych rodziców do zgłaszania się na diagnozę testem MOXO osobiście do siedziby Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie - ul. Krzyska 17A lub telefonicznie pod numerem telefonu - 14 627-29-59.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:274
Wczoraj:538
W tym tygodniu:1346
W tym miesiącu:6695
Ogółem:1029802

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!