dzisiaj jest: 16 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Albina, Zdzisław
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Ponad 30 regionalnych wystawców na kiermaszu świątecznym z okazji Dnia Kupca w Tarnowie

dzien kupca miniNa 8 grudnia przypada Dzień Kupca. Z tej okazji w Tarnowie zaplanowane zostało wydarzenie nawiązujące do idei tego święta. Jego centrum stanie się Centrum Handlowe Bazar przy ulicy Hodowlanej, będącej znanym i często uczęszczanym przez mieszkańców Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego miejscem dokonywania zakupów.

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu handlowego. Kupujemy prezenty dla bliskich i przyjaciół, a także przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. 8 grudnia w Centrum Handlowym BAZAR będziemy mogli dokonać nietuzinkowych sprawunków. Dzięki inicjatywie Społem Tarnowskiej Spółdzielni Spożywców hale i pasaże na w CH Bazar zapełnią się produktami regionalnymi, wyrobami lokalnego rzemiosła oraz ofertą przygotowana przez miejscowych kupców. - Pragniemy stworzyć panoramę firm, które działają w naszym regionie. Zarówno tych, które cieszą się popularnością wśród klientów i przedsiębiorców, jak i takich, które dopiero zdobywają rynek - tłumaczy Prezes Społem TSS Sławomir Łaciak.

8 grudnia w miłej, przedświątecznej atmosferze będzie można zaopatrzyć się między innymi w regionalną ekologiczną żywność, w tym ciasta i wypieki, wyroby tradycyjnego rękodzieła, zakupić stroik i ozdoby świąteczne. W sumie podczas tego kiermaszu swoje stoiska przygotuje ponad 30 lokalnych kupców.

dzien kupca 2

- Dzień Kupca to z jednej strony promocja regionalnego kupiectwa, z drugiej zaś połączenie tradycji przedwojennej ze współczesnością. Uważamy, że reaktywacja tego święta jest też alternatywą dla naszych mieszkańców, którzy raczej rzadko maja bezpośredni dostęp do tego rodzaju oferty handlowej - mówi Sławomir Łaciak.

Warto podkreślić, iż Dzień Kupca w Polsce został ustanowiony w 1937 roku podczas pielgrzymki na Jasną Górę. Rozpowszechnienie się idei tego święta powstrzymała II wojna światowa, zaś władze Polski Ludowej, ze względów ideologicznych, nie były zainteresowane jego przywróceniem. Pomysł na Dzień Kupca powrócił dopiero po 1989 roku.

dzien kupca 2

- Inicjatywa przywrócenia Dnia Kupca w naszym regionie jest niezwykle cenna. Powiat Tarnowski dysponuje dużym potencjałem w zakresie rzemiosła i kupiectwa regionalnego. W moim przekonaniu jest to zatem doskonała forma promocji gospodarczej naszego powiatu - podkreśla Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

- Zapraszam wszystkich mieszkańców regionu tarnowskiego oraz gości do skorzystania z naszej oferty i odwiedzenia kiermaszu z okazji Dnia Kupca w Tarnowie. Z naszej strony uczynimy wszystko, aby Państwa zakupy odbywały się w miłej, przedświątecznej atmosferze, aby można było połączyć przyjemne z pożytecznym - dodaje Prezes Sławomir Łaciak.

Dzień Kupca został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Tarnowa i Starosty Tarnowskiego. Początek wydarzenia w sobotę - 8 grudnia - o godzinie 8.00 w Centrum Handlowym BAZAR przy ulicy Hodowlanej w Tarnowie.