dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Kolejne kilometry dróg powiatowych zostaną wyremontowane dzięki środkom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

promesa mswia list 2018 miniPowiat Tarnowski otrzymał promesę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w postaci remontów dróg powiatowych, w wysokości 1 mln 360 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na zrealizowane czterech zadań w gminach: Ryglice, Skrzyszów i Rzepiennik Strzyżewski.

W Gminie Ryglice wyremontowany zostanie odcinek drogi powiatowej nr 1357 Tarnów - Ryglice - Żurowa - Ołpiny w miejscowości Ryglice oraz drugi odcinek w miejscowości Kowalowa - w ciągu drogi powiatowej nr 1385 relacji Jasło - Ryglice - Tuchów. Łącznie na terenie tej gminy wyremontowanych zostanie ponad 2 km 700 m dróg powiatowych.

W Gminie Skrzyszów przeprowadzony zostanie remont odcinka drogi powiatowej nr 1378 Szynwałd - Pogórska Wola - Wałki w miejscowości Ładna, o łącznej długości 600 m. Z kolei w Gminie Rzepiennik Strzyżewski wyremontowany będzie 400 metrowy odcinek drogi powiatowej nr 1403 w miejscowości Olszyny. Całkowita wartość zrealizowanych zadań wyniesie 1 mln 700 tys. zł. Środki przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokryją 80% kosztów prac, zaś z budżetu Powiatu Tarnowskiego zadania te dofinasowane zostaną kwotą 340 tys. zł.

promesa mswia list 2018

- W ramach prac remontowych położone zostaną nowe nakładki o grubości 10 cm oraz będą uzupełnione pobocza na tych odcinkach drogowych - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - W 2018 roku zrealizowaliśmy osiem zadań na drogach powiatowych, z wykorzystaniem środków z MSWiA. Teraz otrzymaliśmy środki na cztery kolejne zadania, co daje nam łącznie rekordową dla powiatu liczbę 12 zadań zrealizowanych z dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w skali jednego roku. Te 12 zadań to ponad 15 km wyremontowanych dróg - podkreśla Starosta.

- Jesteśmy już po przetargach, stąd prace związane z tymi inwestycjami remontowymi ruszą, gdy tylko pozwolą na to warunki pogodowe - informuje Roman Łucarz. - Nasze starania o pozyskanie wspomnianych dotacji wsparł Wicewojewoda Małopolski Pan Józef Gawron, za co pragnę, w imieniu całego Zarządu Powiatu, serdecznie mu podziękować