dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

O zagadnieniach ekologicznych w niemieckim Plüderhausen z udziałem nauczycieli ZSP w Ryglicach

proj eko zsp ryglice miniW  Plüderhausen w Niemczech odbyło się spotkanie nauczycieli z krajów biorących udział w projekcie „Let’s get green- raising the awareness of ecological problems”. Gospodarzami wydarzenia byli nauczyciele ze szkoły Hohbergschule Plüderhausen, zaś uczestnikami - delegacje z Fifth General Lyceum Larisas w Grecji, INS Fonts del Glorieta w Hiszpanii, Dilnihat Ozyegin Anaolu Lisesi w Turcji i ZSP w Ryglicach.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń i opinii na temat problemów ekologicznych oraz nauczania ekologii w każdym kraju partnerskim. Nauczyciele obserwowali również lekcje „Insects and bees” i „Healthy food”, zwiedzili szkołę wraz z należącą do niej kurzą fermą, ogrodem oraz pasieką. Mieli również okazję poznać nowoczesną, w pełni ekologiczną farmę, na której degustowali wiele rodzajów serów na bazie koziego mleka.

proj eko zsp ryglice 1

Podczas spotkania nie zabrakło także aspektów kulturowych, gdyż ten element stanowi ważny cel pracy w projekcie. Burmistrz Plüderhausen zapoznał uczestników projektu z informacjami na temat regionu, w którym bardzo dużą wagę przywiązuje się do ekologicznego stylu życia, z uwagi na ciekawe położenie geograficzne, a także problemy cywilizacyjne, wymagające natychmiastowego działania.

proj eko zsp ryglice 2

Podczas warsztatów nauczyciele poruszyli wiele interesujących kwestii, zarówno ekologicznych, jak i wychowawczo-dydaktycznych, poznali metody pracy nauczycieli z Niemiec, zobaczyli wiele ciekawych miejsc, a także poznali kuchnię regionalną.

proj eko zsp ryglice 3

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach był reprezentowany przez nauczycieli - Annę Burgielską-Długosz, Stanisławę Zelek i Rafała Baczyńskiego

Projekt „Let’s get green- raising the awareness of ecological problems” jest realizowany w ramach programu Erasmus plus.