dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Rada Powiatu wybrała Starostę i Zarząd Powiatu Tarnowskiego

pierwsza ses vi kad miniPodczas pierwszej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego VI kadencji Radni powiatowi wybrali skład Prezydium Rady oraz Zarządu Powiatu. Starostą Tarnowskim wybrany został ponowie Roman Łucarz.

Do Prezydium Rady Powiatu Tarnowskiego VI kadencji wybrani zostali: Paweł Smoleń - Przewodniczący Rady oraz Zbigniew Karciński i Irena Kusion, jako Wiceprzewodniczący.

pierwsza ses vi kad 1

Radni wybrali Starostą Tarnowskim ponownie Romana Łucarza. W głosowaniu tajnym uzyskał on 25 głosów za swoją kandydaturą. Oddane zostały 4 głosy wstrzymujące się.

pierwsza ses vi kad 2

Wicestarostą Tarnowskim wybrany został Jacek Hudyma. Na Etatowego Członka Zarządu Radni wybrali Tomasza Stelmacha. Skład Zarządu uzupełnili Bogdan Płachno i Mariusz Tyrka.

pierwsza ses vi kad 3

Roman Łucarz podziękował Radnym za zaufanie. - Przed nami ważne pięć lat pracy. Ze swojej strony zobowiązuję się, iż zrobię wszystko, aby zostały one jak najlepiej wykorzystane dla dobra naszych mieszkańców i Powiatu Tarnowskiego - powiedział Roman Łucarz zaraz po wyborze na stanowisko Starosty.