dzisiaj jest: 26 maja 2019 r.   ::    imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych trafił do DPS w Stróżach

rozmiar tekstu w artykule:

stroze nowy sm miniStarosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron przekazali nowy, dziewięcioosobowy samochód marki Opel Vivaro dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Samochód jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Koszt zakupu przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie Opla Vivaro to przeszło 137 tys. zł, a Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansował to przedsięwzięcie kwotą 80 tys. zł.

stroze nowy sm 1

- Otrzymany nowy samochód Opel Vivaro będzie teraz wykorzystywany do przewozu mieszkanek naszego Domu, co zdecydowanie polepszy ich komfort jazdy i dostępność do wszelkich usług, które zobowiązani jesteśmy im zapewnić -  mówi Dyrektor DPS w Stróżach Małgorzata Chrobak.

stroze nowy sm 2

Z uwagi na schorzenia i niepełnosprawność mieszkanek DPS w Stróżach jest w posiadaniu  dwóch  samochodów dziewięcioosobowych: Forda Customa, przekazanego placówce w 2013 roku, a teraz wymieniono wysłużonego Citroena Jumpera z 2000 roku, który przejechał 373 088 km, na nowy samochód Opel Vivaro.

stroze nowy sm 3

W uroczystości przekazania nowego samochodu dla DPS w Strózach, oprócz Wicewojewody Małopolskiego Józefa Gawrona i Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza, uczestniczyli również: Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Dawid Chrobak - Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Anna Górska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

stroze nowy sm 4

- W dniu dzisiejszym przekazujemy do DPS w Stróżach nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Tym samym tabor samochodowy naszych domów pomocy społecznej został praktycznie w całości odnowiony - podkreśla Jacek Hudyma. - W przyszłym tygodniu przekażemy również nowy samochód dla Domu Pomocy Społecznej w Wietrzychowicach.

stroze nowy sm 5

Dom Pomocy Społecznej w Stróżach funkcjonuje od 1951 roku. Jest to Dom dla przewlekle psychicznie chorych kobiet. Jest placówką, która stara się jak najlepiej pomagać kobietom pokrzywdzonym przez los, kobietom, które wymagają stałej opieki. Mieszkanki znajdują tam spokój, pomocną przyjazną dłoń, kontakt z naturą i przede wszystkim domowe ciepło.

stroze nowy sm 6

Przy DPS w Stróżach funkcjonuje Środowiskowy Dom Samopomocy o zasięgu ponadgminnym, przeznaczony dla 20 osób z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnością intelektualną. Uczestnicy mają zapewniony m.in. dowóz do ośrodka samochodem. Średnio dziennie pokonuje on odległość około 150 km. Do tej pory uczestnicy dowożeni byli samochodem Citroen Jumper, który był już bardzo wyeksploatowany i wymagał częstych napraw oraz związanych z tym nakładów finansowych. 

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:49
Wczoraj:352
W tym tygodniu:3938
W tym miesiącu:13724
Ogółem:1090607

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!