dzisiaj jest: 17 stycznia 2019 r.   ::    imieniny: Marian, Jan, Antoni
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Podsumowanie II edycji kampanii społecznej „Drogi bez promili”

podsum drogi bez prom 2018 miniW mijającym sezonie wakacyjnym Fundacja „Za Kółkiem” i Fundacja „Prodriver” we współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie oraz Powiatem Tarnowskim realizowały II edycję kampanii społecznej „Drogi bez promili”.

Kampania realizowana była w postaci cyklu wydarzeń z darmowym wstępem dla mieszkańców, odbywających się równolegle do dużych imprez plenerowych. W bieżącym roku były to: 10-lecia działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP Zakrzów, Dni Wikliny w Ispie, obchody Święta Policji Garnizonu Tarnowskiego w Żabnie oraz XX Dożynki Powiatu Tarnowskiego w Zakliczynie.

podsum drogi bez prom 2018 1

Odwiedzający stoisko kampanii „Drogi bez promili” mogli skorzystać z symulatora dachowania, odbyć slalom w alkogoglach, zapoznać się z sfilmowanymi doświadczeniami porównującymi jazdę na trzeźwo i po alkoholu. Na stoisku odbywała się prezentacja technik powstrzymywania pijanych kierowców, dostępne były też alkometr, ulotki z informacjami na temat oddziaływania alkoholu na ludzki organizm, a także tor rowerowy z przeszkodami.

drogi bez prom isep 1
- Alkohol jest przyczyną wielu tragicznych wypadków drogowych. W okresie wakacyjnych podróży oraz letniego wypoczynku powinniśmy kierować się rozsądkiem i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Celem akcji było między innymi uświadamianie kierowcom, ale i wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, jakie skutki i konsekwencje wynikają z nadużywania alkoholu za kierownicą - wyjaśnia koordynator akcji, Prezes Fundacji „Prodriver”, Robert Barys.