dzisiaj jest: 13 listopada 2018 r.   ::    imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.XX Zlot Niepodległościowy w Łowczówku i obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

Dzień Powiatu Tarnowskiego na Targach Sztuki Ludowej w Krakowie

targi sztuki ludowej miniNa krakowskim rynku trwają 42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej, święto folkloru, rękodzieła artystycznego i tradycji ludowej. Podczas targów prezentowały się również zespoły z terenu Powiatu Tarnowskiego.

Podczas Dnia Powiatu Tarnowskiego na 42. Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej zaprezentowały się następujące zespoły: Zespół Siemiechowianie z Gromnika, Zespół Ludowy Swojacy z Wierzchosławic, Orkiestra Dęta OSP z Gminy Szerzyny, Zespół Bobrowianie z Gminy Żabno, Zespół Ludowy Otfinowianie z Gminy Żabno, Zespól Ludowy z Szerzyn - Kapela Augusta, Zespół Mażoretki „Rossa” z Gminy Szerzyny.

targi sztuki ludowej 1

Ponadto na scenie przy wieży ratuszowej wystąpiły również - zespół taneczny „APELSYN” i dziecięcy twórczy zespół „Kwiat na kamieniu” z Kamieńca Podolskiego.

targi sztuki ludowej 2

Na stoiskach nie zabrakło produktów lokalnych, biżuterii artystycznej oraz ulotek promujących ofertę turystyczną powiatu.

targi sztuki ludowej 3

Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.

targi sztuki ludowej 4