dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Uczniowie wchodzą w świat startupów

rozmiar tekstu w artykule:

startup proj miniUczestnicy projektu „Kuźnia Start-upów”, uczniowie z placówek edukacyjnych Powiatu Tarnowskiego, pracują przez wakacje nad swoimi pomysłami na innowacyjny biznes pod okiem fachowców od kreowania nowoczesnych form przedsiębiorczości.


Z końcem maja i w czerwcu odbyły się szkolenia z zakresu promowania przedsiębiorczości w ramach projektu „Kuźnia Start-upów” dla uczniów i nauczycieli przedsiębiorczości z siedmiu szkół powiatowych i Centrum Kszatłcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Program dla nauczycieli dotyczył prezentacji nowoczesnych metodologii stosowanych w projektach biznesowych typu startup. Natomiast podczas dwudniowego szkolenia dla uczniów, połączonego z warsztatami, uczestnicy mogli nauczyć się jak tworzyć własne startupy i pierwsze projekty biznesowe przy wykorzystaniu instrumentów ICT. Ten moduł miał na celu opracowanie pomysłu na innowacyjny biznes, przygotowanie planu wprowadzenia go na rynek, jak również zapoznanie uczniów z bezpłatnymi, praktycznymi narzędziami, pozwalającymi na prowadzenie firmy takich jak między innymi: zarządzanie projektem, stworzenie strony www, tworzenie prezentacji produktu dla klienta, projektowanie wizytówek, ulotek i plakatów, tworzenie profili w mediach społecznościowych, opracowanie kampanii e-mail marketingowej, opracowanie ankiet online.

startup proj 1

Przez okres wakacyjny wszystkie zespoły są objęte indywidualnym programem konsultacji online u fachowców od przedsiębiorczości i tworzenia startupów, podczas którego będą dopracowywać swoje projekty oraz działać nad zbudowaniem działającego prototypu produktu lub usługi. We wrześniu planowane jest spotkanie podsumowujące w formie konkursu, służące prezentacji prac zespołów i wyborze najlepszych pomysłów na biznes spośród uczestniczących zespołów.

Zadanie finansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Schemat II Wsparcie funkcjonowania krajowej sieci obszarów wiejskich oraz realizacja działań informacyjno-promocyjnych PROW 2014-2020.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:307
Wczoraj:293
W tym tygodniu:3257
W tym miesiącu:7324
Ogółem:1044106

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd