dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Rusza druga edycja kampanii „Drogi bez promili”

rozmiar tekstu w artykule:

drogi bez prom miniW zbliżającym się okresie wakacyjnym Starosta Tarnowski wraz z Fundacją Prodriver, Funadacją „Za Kółkiem” oraz gminami Wojnicz i Zakliczyn zaplanował kampanię społeczną „Drogi bez promili”. Głównym celem drugiej edycji kampanii jest edukowanie mieszkańców naszego regionu z zakresu zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego spożywania alkoholu w kontekście poruszania się w ruchu drogowym.

Akcja odbędzie się w formie trzech jednodniowych happeningów z darmowym wstępem dla mieszkańców, organizowanych równolegle do dużych imprez plenerowych, przewidzianych do realizacji w okresie wakacji 2018 roku. Będą to:
- 7 lipca - Zakrzów - 10-lecie Klubu HDK-PCK przy OSP Zakrzów, 
- 22 lipca - Isep - Dni Wikliny,
- 26 sierpnia - Zakliczyn - Dożynki Powiatu Tarnowskiego.

drogi bez prom plesna 4

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod i narzędzi - między innymi: symulatory nauki bezpiecznej jazdy i zagrożeń na drodze, alkogogle, sfilmowane doświadczenie porównujące jazdę na trzeźwo i po alkoholu, prezentacja technik powstrzymywania pijanych kierowców - możliwe jest skuteczne dotarcie do świadomości odbiorców i przedstawienie im omawianej tematyki w przystępny i interesujący dla nich sposób.

drog bez prom zabno 2

Nowością w tym roku będą darmowo rozdawane alkotestery - jednorazowe testery trzeźwości. Ponadto w trakcie kampanii uczestnicy będą mogli zapoznać się z wieloma niezwykle przydatnymi każdemu kierowcy poradami w tym:
- z zasadami udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych,
- pokazem sprzętu policyjnego,
- z technikami powstrzymywania pijanego kierowcy i przepisami prawa w tej materii.

drog bez prom zabno 5

Prezes Fundacji Pro Driver  Robert Barys tłumaczy: - Fundacja rokrocznie realizuje kampanie społeczne na terenie całej Małopolski w tematyce promowania BRD i walki z pijanymi kierowcami, z dużym naciskiem na edukację. Jesteśmy także członkiem European Road Safety Charter - czołowej europejskiej instytucji powołanej do promowania BRD przy Komisji Europejskiej. Nasze bogate doświadczenie pragniemy wykorzystać, realizując drugą edycję akcji „Drogi bez promili”. Głęboko wierzę, iż takie działania przyczyniają się do zmiany mentalności i budowania pozytywnych postaw społecznych i obywatelskich.

drogi bez prom 5

Pierwsza edycja kampanii odbyła się w okresie wakacyjnym minionego roku.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:287
Wczoraj:293
W tym tygodniu:3237
W tym miesiącu:7304
Ogółem:1044086

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd