dzisiaj jest: 17 lipca 2018 r.   ::    imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Odszedł Pułkownik Jerzy Pertkiewicz

jerzy pertk memoria mini30 czerwca w wieku 99 lat zmarł płk Jerzy Pertkiewicz, żołnierz Wojska Polskiego oraz Armii Krajowej, kawaler Orderu Virtuti Militari, harcmistrz, działacz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wielki przyjaciel młodzieży oraz Honorowy Obywatel Miasta Tarnowa.

Miejscami w Powiecie Tarnowskim, które szczególnie wiążą się z osobą śp. płk. Jerzego Pertkiewicza są Jamna w Gminie Zakliczyn, Dąbry w Gminie Rzepiennik Strzyżewski oraz Lichwin w Gminie Pleśna, gdzie odbywają się cykliczne uroczystości patriotyczne, poświęcone walkom Batalionu „Barbara” 16. Pułku Piechoty Armii Krajowej. Płk. Jerzy Pertkiewicz, jako były żołnierz „Barbary”, uczestnik słynnego boju pod Jamną z września 1944 roku, zainicjował ideę upamiętniania szlaku bojowego batalionu i organizował wspomniane obchody.

jerzy pertk memoria 1

Uroczystości pogrzebowe płk. Jerzego Pertkiewicza odbędą się w najbliższą środę - 4 lipca, na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku.

jerzy pertk memoria 2