dzisiaj jest: 17 lipca 2018 r.   ::    imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Jarmark Dominkański na Jamnej już po raz trzeci

jarmark jam miniZa nami trzecia już edycja Jarmarku Dominikańskiego, który odbył się 10 czerwca na Jamnej. W tym roku dopisała pogoda, dopisali wystawcy i oczywiście odwiedzający.

Tradycyjnie, o 11.00 odbyła się Msza święta z pięknym śpiewem dzieci z grupy „Boże Nutki”. Po mszy zaproszeni i zachęceni przez O. Andrzeja Chlewickiego uczestnicy jarmarku, udali się na „jamneńską łąkę”. Wzrok przyciągały kolorowe stragany, na których prezentowane było tradycyjne, lokalne rękodzieło.

jarmark jam 1

Nie brakowało rzeźb, malowideł, kukiełek i maskotek gałgankowych, wypalanych czy malowanych w drewnie widoczków, pięknie zdobionych techniką decoupage butelek, kaloszy i słoiczków. Były również i starocie, i sprzęty codziennego użytku na ludową nutę wykonane. A wszystko przeplatane stoiskami z regionalnym jadłem, a więc wspaniałe bochny chleba, smalczyk ze skwarkami, miody, wędliny, marynowane na wiele sposobów grzyby, czy też warzywa i owoce z ekologicznych upraw.

jarmark jam 2
Najmłodsze pociechy bawiły się z animatorami. Wśród bawiących krzątał się Burmistrz Dawid Chrobak w towarzystwie Ojca Andrzeja oraz Roberta Ogórka (koordynatora całego przedsięwzięcia).

jarmark jam 3
Tymczasem Jamna zaprasza na kolejne wydarzenie, to jest na Familiadę czyli święto rodziny, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę - 24 czerwca.