dzisiaj jest: 13 listopada 2018 r.   ::    imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.XX Zlot Niepodległościowy w Łowczówku i obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

Jarmark Dominkański na Jamnej już po raz trzeci

jarmark jam miniZa nami trzecia już edycja Jarmarku Dominikańskiego, który odbył się 10 czerwca na Jamnej. W tym roku dopisała pogoda, dopisali wystawcy i oczywiście odwiedzający.

Tradycyjnie, o 11.00 odbyła się Msza święta z pięknym śpiewem dzieci z grupy „Boże Nutki”. Po mszy zaproszeni i zachęceni przez O. Andrzeja Chlewickiego uczestnicy jarmarku, udali się na „jamneńską łąkę”. Wzrok przyciągały kolorowe stragany, na których prezentowane było tradycyjne, lokalne rękodzieło.

jarmark jam 1

Nie brakowało rzeźb, malowideł, kukiełek i maskotek gałgankowych, wypalanych czy malowanych w drewnie widoczków, pięknie zdobionych techniką decoupage butelek, kaloszy i słoiczków. Były również i starocie, i sprzęty codziennego użytku na ludową nutę wykonane. A wszystko przeplatane stoiskami z regionalnym jadłem, a więc wspaniałe bochny chleba, smalczyk ze skwarkami, miody, wędliny, marynowane na wiele sposobów grzyby, czy też warzywa i owoce z ekologicznych upraw.

jarmark jam 2
Najmłodsze pociechy bawiły się z animatorami. Wśród bawiących krzątał się Burmistrz Dawid Chrobak w towarzystwie Ojca Andrzeja oraz Roberta Ogórka (koordynatora całego przedsięwzięcia).

jarmark jam 3
Tymczasem Jamna zaprasza na kolejne wydarzenie, to jest na Familiadę czyli święto rodziny, które odbędzie się już w najbliższą niedzielę - 24 czerwca.