dzisiaj jest: 18 czerwca 2018 r.   ::    imieniny: Elżbieta, Paula, Marek
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Jednostki OSP ze wsparciem samorządu powiatowego

promesy osp 2018 mini116 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu odebrało promesy samorządu Powiatu Tarnowskiego. Łączna kwota wsparcia, jaką przyznał Zarząd Powiatu na działalność jednostek OSP, wyniosła w tym roku blisko 400 tys. zł. Uroczyste wręczenie promes odbyło się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

- Zaczynaliśmy od kwoty 200 tys. Obecnie wsparcie jakie udzielamy na działalność Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin naszego powiatu wynosi prawie 400 tys. zł - mówił Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

promesy osp 2018 1
- Widzimy celowość i efektywność wykorzystania przez strażaków ochotników tych środków. W przyszłości będziemy konsekwentnie zwiększać sumę przeznaczoną dla jednostek OSP, a tym samym poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu - podkreślił Roman Łucarz.

promesy osp 2018 2

- Powiat Tarnowski jest ewenementem w skali Województwa Małopolskiego. Nie jest normą, aby samorządy powiatowe w tej formie wspierały bieżącą działalność jednostek OSP na swoim terenie - podkreślił obecny na uroczystości Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Paweł Sejmej.

promesy osp 2018 3
Podczas uroczystości Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron odznaczył Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi - za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej - sześciu strażaków ochotników jednostki OSP Pleśna.

promesy osp 2018 5
Wojewoda Józef Gawron pogratulował odznaczonym, jak również podziękował Zarządowi Powiatu Tarnowskiego za docenianie roli strażaków ochotników oraz udzielanie stałego, wymiernego wsparcia, przeznaczanego na realizację zadań Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie.

promesy osp 2018 4
W uroczystości uczestniczyli również: Wicestarosta Tarnowski - Zbigniew Karciński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu - Jacek Hudyma, Przewodniczący Rady Powiatu - Paweł Smoleń oraz Miejski Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie - st. bryg. Piotr Szpunar.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.