dzisiaj jest: 17 stycznia 2019 r.   ::    imieniny: Marian, Jan, Antoni
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Krzesimir Dębski filmowo i Przegląd Pieśni Kresowej czyli czerwiec w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

rozmiar tekstu w artykule:

cp czerw 2018 mini9 czerwca w Centrum Paderewskiego odbędzie się koncert znakomitego polskiego duetu - wokalistki Anny Jurksztowicz i kompozytora Krzesimira Dębskiego, którzy w Kąśnej Dolnej wykonają największe przeboje srebrnego ekranu. W bogatym programie znajdą się m.in. takie przeboje, jak utwory z filmów „Ogniem i mieczem” oraz „W pustyni i w puszczy”. Nie zabraknie również znanych serialowych hitów - „Na dobre i na złe” czy „Matki, żony i kochanki”.


Krzesimir Dębski jest uznanym polskim kompozytorem muzyki współczesnej i muzyki filmowej, skrzypkiem jazzowym i dyrygentem. Napisane przez niego utwory można usłyszeć m.in. w wykonaniu takich artystów, jak Krzysztof Antkowiak, Artur Gadowski, Edyta Górniak, Anna Jurksztowicz, Kayah, Beata Kozidrak, Grażyna Łobaszewska, Ryszard Rynkowski, Stanisław Sojka, Zdzisława Sośnicka, Mieczysław Szcześniak. Współpracował z autorem tekstów piosenek Jackiem Cyganem. W 2000 roku został laureatem nagrody Fryderyk w kategorii Najlepszy Kompozytor oraz nagrody Międzynarodowej Akademii Filmowej - Philip Award za muzykę do filmu „Ogniem i mieczem”. W 2001 roku otrzymał nagrodę za muzykę do filmu „W pustyni i w puszczy” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyros w Grecji. W 2010 roku został uhonorowany Orderem Ecce Homo - polskim odznaczeniem kościelnym nadanym przez Kapitułę Orderu Ecce Homo za „opisywanie życia muzyką, muzyczny retusz na obrazie kraju i świata, piękne kształtowanie codziennej rzeczywistości przez dobroć, ładi harmonię”.

cp czerw 2018 1
Anna Jurksztowicz
to polska wokalistka jazzowa i producentka muzyczna. Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali telewizyjnych, m.in. „Kingsajz”, „VIP”, „Czułość i kłamstwa”, „Matki, żonyi kochanki”, „Na dobre i na złe”, „Więzy krwi” czy „Ranczo” oraz do polskich wersji filmów Walta Disneya. W swoim repertuarze posiada również współczesne pieśni oparte na tekstach wybitnych poetów, takich jak Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Federico Garcia Lorca, Lorenzo Da Ponte. Ponadto wykonuje utwory nawiązujące do życia religijnego i duchowego, takie jak spirtuals & gospel, kantyczki karmelitańskie, hinduskie mantry.

Bilety na koncert Anna Jurksztowicz & Krzesimir Dębski FILMOWO 9 czerwca w cenie 30 zł do nabycia w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej od 23 maja. Melomani, którzy chcieliby skorzystać z transportu autokarowego do Kąśnej powinni dokonać telefonicznej rezerwacji miejsc (14 600 00 16).

Dzień wcześniej, 8 czerwca w Centrum Paderewskiego odbędzie się po raz czwarty Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej. Wydarzenie, które kąśnieńska instytucja organizuje wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, skierowane jest do solistów i zespołów z terenu Województwa Małopolskiego. Każdy z uczestników może zaprezentować jedną pieśń, a jego wystąpienie nie powinno przekraczać 10 minut. Komisja Konkursowa będzie oceniać ich występy pod względem doboru pieśni, interpretacji tekstu i muzyki oraz innych wrażeń artystycznych. Nagrodzenii wyróżnieni wezmą udział w koncercie galowym, podczas którego wręczone zostaną nagrody i dyplomy. Zgłoszenia do Przeglądu należy nadsyłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną do dnia 30 maja 2018 r. na adres Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Regulamin Przeglądu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronach internetowych organizatorów.

cp czerw 2018 2
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład gościa specjalnego - Krzesimira Dębskiego, znakomitego polskiego kompozytora, który zaprezentuje książkę „Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia” i opowie młodzieży o swoich rodzinnych doświadczeniach kresowych.

IV Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej to przedsięwzięcie, które cechują niezaprzeczalne walory edukacyjne, a jego celem nadrzędnym jest utrwalenie w pamięci młodego pokolenia polskiego dziedzictwa Kresów oraz umożliwienie placówkom oświatowym zaprezentowania dorobku artystycznego w zakresie patriotycznym w przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:36
Wczoraj:681
W tym tygodniu:1789
W tym miesiącu:7138
Ogółem:1030245

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd