dzisiaj jest: 13 listopada 2018 r.   ::    imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.XX Zlot Niepodległościowy w Łowczówku i obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

II etap projektu „Poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki Biała Tarnowska”

powodz projekt miniRozpoczyna się drugi etap realizacji projektu „Poprawa bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w zlewni rzeki Biała Tarnowska”. Projekt uzyskał dofinasowanie w wysokości 2,4 mln zł w ramach programu grantowego „Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020”.

II etap projektu będzie polegał na rozbudowie istniejącego systemu ostrzegania powodziowego na terenie trzech powiatów. Obejmie następujące gminy: - z Powiatu Tarnowskiego: Ciężkowice, Gromnik, Pleśna, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Gmina Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice; - z Powiatu Gorlickiego: Bobowa, Łużna, Uście Gorlickie; - z Powiatu Nowosądeckiego: Miasto Grybów, Gmina Grybów oraz Miasto Krynica - Zdrój; oraz Miasto Tarnów. Łącznie projekt obejmie 16 gmin.

Z systemu korzystać będą dwie grupy odbiorców: służby kryzysowe oraz mieszkańcy terenów zagrożonych. Projektowany system ostrzegania powodziowego udostępni mieszkańcom zlewni jeszcze większą ilość informacji, a także pozwoli na odpowiednio wczesne przygotowanie się do zbliżającego się zagrożenia powodziowego. Każda osoba zamieszkująca teren zalewowy (w tym osoby o ograniczonej mobilności) będzie mieć dostęp do strony internetowej prezentującej komplet danych o sytuacji powodziowej na terenie zlewni.

Strona umożliwi również rejestrację każdego zainteresowanego mieszkańca i otrzymywanie komunikatów i informacji generowanych przez działający od roku 2014 Elektroniczny System Ostrzegania Powodziowego w formie sms oraz e-mail.

Łączna wartość budowy systemu wynosi ponad 3 mln złotych. Okres realizacji projektu obejmuje lata 2018-2021.