dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Francuskie Targi REGAL z Powiatem Tarnowskim

regal 2018 miniDelegacja Powiatu Tarnowskiego uczestniczyła w Targach REGAL, odbywających się we francuskiej miejscowości Longueau. Udział powiatu w tym wydarzeniu był możliwy dzięki zaproszeniu, jakie wystosował Komitetu Współpracy Międzynarodowej Miasta Longueau.

Program wizyty obejmował prezentację Powiatu Tarnowskiego na stoiskach wystawienniczych, gdzie oprócz materiałów promocyjnych znajdowały się wyroby regionalne - lokalna wędlina, biżuteria artystyczna i wyroby rękodzielnicze.

regal 2018 1
W ramach wizyty odbyło się również oficjalne spotkanie delegacji Powiatu Tarnowskiego, na czele której stał Wicestarosta Zbigniew Karciński, z władzami miasta Longueau - Mer Colette Finet i Raymondem Filipiakiem - Członkiem Zarządu Polonii we Francji oraz Prezesem Komitetu Współpracy Zagranicznej Miasta Longueau.

Udział Powiatu Tarnowskiego w targach REGAL jest efektem porozumienia o współpracy pomiędzy Powiatem Tarnowskim a francuskim Departamentem la Somme, zawartym 30 stycznia 2015 roku.