dzisiaj jest: 19 września 2018 r.   ::    imieniny: Konstancja, January
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rynek z Ratuszem w Zakliczynie
Zakola z plażami na rzece Dunajec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej DolnejGmina Ciężkowice

Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia motywem przewodnim międzynarodowego spotkania młodzieży na Sycylii

sycylia zsp ryg miniAktywność fizyczna, będąca ważnym elementem zdrowego stylu życia, stanowiła temat przewodni czwartego i zarazem ostatniego spotkania młodzieży w ramach projektu „Cook healthy - eat healthy - live healthy” z programu Erasmus plus, które odbyło się w Modicy na Sycylii. W projekcie uczestniczy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach.

W wyjeździe wzięły udział cztery uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach wraz z opiekunami - Anną Burgielską-Długosz oraz Stanisławą Zelek.

sycylia zsp ryg 1
Uczniowie z Polski, Portugalii, Rumunii i Turcji, a także włoscy gospodarze już po raz kolejny udowodnili, że różnice językowe i kulturowe nie stanowią bariery do wymiany doświadczeń, opinii oraz czerpania radości ze wspólnego spędzania czasu. Młodzież brała udział w wielu grach sportowych, które można wykonywać na co dzień bez angażowania środków finansowych. W trakcie tych zajęć pokazali, iż nie jest im obce pojęcie współzawodnictwa oraz pracy w grupie, mimo wcześniej wspomnianych różnic. Każda grupa przygotowała dwie gry, które były wspólnie realizowane.

sycylia zsp ryg 2
Uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz umiejętność koncentracji podczas wykonywania różnych ewolucji w parku linowym.

sycylia zsp ryg 3
Szkoła włoskiego koordynatora projektu mieści się w Modice - miasteczku, które słynie z wyrobu zdrowej, niskoprzetworzonej czekolady oraz wspaniałej architektury.