dzisiaj jest: 17 lipca 2018 r.   ::    imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

W przyszłym roku Starostwo w dwóch budynkach

nowy bud star miniStarostwo Powiatowe w Tarnowie będzie dysponowało nowym budynkiem, w którym ulokowanych zostanie część wydziałów urzędu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Budynek mieści się w Tarnowie przy ulicy Ostrogskich.

7 maja podpisany został akt notarialny związany z zakupem nowego budynku dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

- W przypadku tego zakupu nie ma kontrowersji. Jest to ważna sprawa, aby wszystkie komórki urzędu umieszczone zostały w dwóch miejscach - na ulicy Narutowicza i na ulicy Ostrogskich. Ważne jest też, by poprawić warunki pracy urzędników, szczególnie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, jak i warunki obsługi klientów - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Przeniesienie planowanych do lokalizacji w nowym budynku wydziałów nastąpi w drugiej połowie 2019 roku.

- W bieżącym roku chcemy zaplanować sam proces przeniesienia wydziałów i stanowisk pracy, które się tam znajdą. Natomiast w budżecie na przyszły rok zabezpieczymy środki na adaptację tego budynku - tłumaczy Starosta.

Nowy budynek będzie posiadał parking na 70 samochodów. Znajdą się w nim wydziały geodezji i nieruchomości oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Obecnie mieszczą się one w trzech różnych lokalizacjach.