dzisiaj jest: 13 listopada 2018 r.   ::    imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
4.11.2018 r.
4.11.2018 r.XX Zlot Niepodległościowy w Łowczówku i obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

W przyszłym roku Starostwo w dwóch budynkach

nowy bud star miniStarostwo Powiatowe w Tarnowie będzie dysponowało nowym budynkiem, w którym ulokowanych zostanie część wydziałów urzędu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Budynek mieści się w Tarnowie przy ulicy Ostrogskich.

7 maja podpisany został akt notarialny związany z zakupem nowego budynku dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

- W przypadku tego zakupu nie ma kontrowersji. Jest to ważna sprawa, aby wszystkie komórki urzędu umieszczone zostały w dwóch miejscach - na ulicy Narutowicza i na ulicy Ostrogskich. Ważne jest też, by poprawić warunki pracy urzędników, szczególnie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, jak i warunki obsługi klientów - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Przeniesienie planowanych do lokalizacji w nowym budynku wydziałów nastąpi w drugiej połowie 2019 roku.

- W bieżącym roku chcemy zaplanować sam proces przeniesienia wydziałów i stanowisk pracy, które się tam znajdą. Natomiast w budżecie na przyszły rok zabezpieczymy środki na adaptację tego budynku - tłumaczy Starosta.

Nowy budynek będzie posiadał parking na 70 samochodów. Znajdą się w nim wydziały geodezji i nieruchomości oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Obecnie mieszczą się one w trzech różnych lokalizacjach.