dzisiaj jest: 20 maja 2018 r.   ::    imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Powiat Tarnowski po raz drugi na targach gospodarczych w niemieckim Manching

manching 2018 miniPo raz drugi Starostwo Powiatowe w Tarnowie zorganizowało stoisko Powiatu Tarnowskiego podczas Targów Gospodarczych w Manching w Bawarii. Targi trwały od 27 do 29 kwietnia.

Stoisko było częścią ekspozycji Powiatu Pfaffenhofen, który jest partnerem zagranicznym Powiatu Tarnowskiego.

manching 2018 1
Na stosiku prezentowane były atrakcje, walory turystyczne, krajobrazowe i kulturowe obu regionów. Targi były również okazją do promowania ofert turystycznych, które miały za zadanie zachęcać potencjalnych turystów do odwiedzin Powiatu Tarnowskiego i Małopolski.

manching 2018 2
Tradycyjnie wydarzenie było intensywnie promowane w niemieckich mediach - radiu, telewizji i lokalnej prasie. Na targach swoje ekspozycje przygotowało ponad 300 wystawców. Odwiedziło je przeszło 50 tys. osób.

manching 2018 3
W składzie oficjalnej delegacji Powiatu Tarnowskiego znaleźli się między innymi Zbigniew Karciński - Wicestarosta Tarnowski oraz Jacek Hudyma - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.