dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Niezwykły koncert dla Niepodległej w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie

rozmiar tekstu w artykule:

spiew niep rel mini2 maja w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się koncert „Śpiewamy dla Niepodległej”, zorganizowany dla uczczenie Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja w roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Publiczność zgromadzona na koncercie miała możliwość wysłuchać recitalu szlagierów z okresu międzywojennego oraz uczestniczyć we wspólnym śpiewie pieśni niepodległych.

Koncert poprzedziła akcja „Niepodległa Biało-Czerwona”, podczas której harcerze z Tarnowskiej 5. Drużyny Harcerskiej wraz ze Starostą Tarnowskim Romanem Łucarzem rozdawali mieszkańcom Żabna i Powiatu Tarnowskiego flagi państwowe i śpiewniki patriotyczne.

spiew niep rel 1
W koncercie uczestniczyli miedzy innymi: Senator RP prof. Kazimierz Wiatr, Posłowie RP Michał Wojtkiewicz oraz Wiesław Krajewski, Burmistrz Żabna Stanisław Kusior, Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach i Przewodniczący Rady Miejskiej w Żabnie Krzysztof Wójcik.

spiew niep rel 2
- Nasza obecność tutaj na tym koncercie, jak również w dniu jutrzejszym, podczas uroczystości oficjalnych święta narodowego, to nasze świadectwo patriotyzmu i przywiązania do własnej państwowości. Tego właśnie uczą nas twórcy Konstytucji 3 Maja - przywiązania do takich nadrzędnych wartości jak Ojczyzna i Naród - mówił w części oficjalnej wydarzenia Starosta Tarnowski.

spiew niep rel 3
Ważnym akcentem koncertu było wręczenie 5. Tarnowskiej Drużynie Harcerskiej z Szkoły Podstawowej w Żabnie medalu honorowego „In Servitio Deo et Patrie” - „W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Ideą tego wyróżnienia jest docenianie osób i organizacji, które działają na rzecz propagowania wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Wyróżnienie Starosty Tarnowskiego zostało przyznane drużynie w roku jubileuszu 15-lecia jej istnienia.

spiew niep rel 5
Z rąk Starosty Tarnowskiego medal odebrała harcmistrz drużyny, nauczycielka z SP w Żabnie - Renata Kawula.

spiew niep rel 6
Na pierwszą część koncertu złożył się recital szlagierów w okresu międzywojennego w wykonaniu solistki Opery Wrocławskiej - Moniki Gruszczyńskiej, której na fortepianie akompaniowała Katarzyna Neugebauer. Artystki przypomniały miedzy innymi takie utwory jak: „Odrobinę szczęścia w miłości” z 1934 roku, „Jak za dawnych lat” - utwór z 1935 roku, „Szczęście raz się uśmiecha” z 1935 roku, czy też „Lambeth walk” z 1937 roku.

spiew niep rel 7
Społeczeństwo II Rzeczypospolitej prowadziło barwne życie towarzyskie i kulturalne. Recital Moniki Gruszczyńskiej pozwolił odkryć cząstkę tego interesującego krajobrazu codzienności okresu międzywojennego.

spiew niep rel 4
Z kolei w drugiej odsłonie koncertu Wielopokoleniowy Chór z Zakliczyna poprowadził wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, w które aktywnie włączyła się zgromadzona w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie publiczność.

spiew niep rel 8
We wspólnym śpiewaniu pomogły przygotowane na okoliczność koncernu śpiewniki pieśni niepodległych.

spiew niep rel 9
Organizatorem koncertu było Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:301
Wczoraj:293
W tym tygodniu:3251
W tym miesiącu:7318
Ogółem:1044100

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!