dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Kolejne sukcesy edukacyjne uczniów szkół powiatowych

rozmiar tekstu w artykule:

suk edu 2018 miniUczniowie szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Tarnowskiego odnotowali kolejne sukcesy edukacyjne. Reprezentanci ZSP w Zakliczynie z powodzeniem uczestniczyli w kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, zaś uczennica CKZiU z Tuchowa wzięła udział w ogólnopolskim finale konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie wzięli udział w XXXI Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Wojciech Górski, Łukasz Ojczyk i Krystian Tokarz reprezentujący Technikum Budowlane w Zakliczynie, znaleźli się na liście ośmiu laureatów zmagań etapu okręgowego, który odbył się 3 marca 2018 roku w Rzeszowie. Wysoką lokatę uzyskał również reprezentujący szkołę Bartosz Łątka.

suk edu 2018 1
W rywalizacjach okręgowych w całym kraju uczestniczyło łącznie 2861 uczniów ze 160 szkół. Zawody centralne rozgrywały się od 12 do 14 kwietnia w Zielonej Górze. O laur zwycięstwa walczyło 82 uczestników z 41 szkół, zwycięzców etapów okręgowych. Reprezentanci ZSP w Zakliczynie podczas zmagań rozgrywających się w budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, uzyskali najwyższe tytuły - laureatów olimpiady szczebla centralnego. Sukces w tej prestiżowej olimpiadzie, poza nagrodami rzeczowymi, zwalnia uczniów z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Dodatkowym przywilejem dla laureatów jest możliwość wyboru dowolnej uczelni wyższej w kraju (na wydziale budowlanym), z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Opiekunami naukowymi laureatów są nauczyciele Bartłomiej Zawisza oraz Jacek Kułaga. Uzyskanie tytułu laureata OWiUB przez uczniów ZSP w Zakliczynie stało się „dobrą tradycją” tej szkoły.

suk edu 2018 2
Z kolei uczennica klasy II technikum ekonomicznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie - Karolina Sajdak uczestniczyła w ogólnopolskim finale konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”, zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Konkurs odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Do etapu centralnego każde województwo mogło wyłonić trzech uczestników. Małopolskę reprezentowała m.in. uczennica CKZiU w Tuchowie, która podczas rozgrywek okręgowych zdobyła największą liczbę punktów. Kwalifikacja do etapu centralnego jest dużym sukcesem, gdyż wymagała zdobycia szczegółowej wiedzy oraz pokonania uczestników z 33 szkół Województwa Małopolskiego. Podczas finału konkursu uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, składający się z 50 pytań z zakresu prawa pracy oraz bhp.

suk edu 2018 3
Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:307
Wczoraj:293
W tym tygodniu:3257
W tym miesiącu:7324
Ogółem:1044106

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!