dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego po raz trzeci

bowm trzecia ed miniW ramach trzeciej Edycji Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku do dyspozycji mieszkańców Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 8 milionów zł na realizację pomysłów Małopolan. Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom decydować o tym na jakie zadania przeznaczone zostaną te środki.

Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale sami zostać ich autorami. Budżet obywatelski pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania co jest dla nich szczególnie ważne. Dzięki niemu mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski.

W ramach trzeciej Edycji Budżetu Obywatelskiego w 2018 roku do dyspozycji mieszkańców Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył 8 milionów złotych na realizację pomysłów Małopolan. W kwietniu i maju odbywać się będą w każdym subregionie warsztaty informacyjno-edukacyjne. Warsztaty to dobra okazja, aby porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się jak poprawnie zgłosić zadanie, by bez problemu przeszło niezbędne weryfikacje i trafiło na listę projektów poddanych pod głosowanie.

Mieszkańcy Małopolski mogą zgłaszać zadania od 7 maja do 6 czerwca 2018 roku. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie będą analizować i oceniać zadania pod kątem oceny formalnej i możliwości ich realizacji. Listę zadań dopuszczonych do głosowania poznamy najpóźniej 31 sierpnia br.

Na zadania, które przeszły weryfikację Małopolanie będą mogli głosować od 10 września do 5 października. Wyniki głosowania, a co za tym idzie zadania, które zostaną zrealizowane w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poznamy do 30 listopada 2018 r.

Wszelkie informacje o głosowaniu jak i wykaz zadań dostępne są na stronie www.bo.malopolska.pl.

Harmonogram realizacji 3. edycji budżetu obywatelskiego przedstawia się nastepująco:
- warsztaty informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców w subregionach - 16 kwietnia - 25 maja 2018 r.
- zgłaszanie zadań przez mieszkańców Województwa Małopolskiego - 7 maja - 6 czerwca 2018 r.
- udostępnienie wykazu zgłoszonych zadań - do 22 czerwca 2018 r.
- udostępnienie listy zadań dopuszczonych do głosowania i listy zadań odrzuconych (wraz z uzasadnieniem) - do 31 sierpnia 2018 r.
- rozpoczęcie akcji informacyjnej (promującej dane zadanie) przez autorów zadań - od 31 sierpnia 2018 r.
- głosowanie mieszkańców Województwa Małopolskiego - 10 września - 5 października 2018 r.
- ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców Województwa Małopolskiego - do 30 listopada 2018 r.

Harmonogram warsztatów dla mieszkańców Województwa Małopolskiego z poszczególnych subregionów dostępny jest - tutaj.