dzisiaj jest: 16 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Albina, Zdzisław
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego Ducha
Wieża widokowa na Brzance
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Kibicujmy „Swojakom” podczas „Pogórzańskich Godów”

rozmiar tekstu w artykule:

pogorzanskie gody miniW dniach od 21 do 22 kwietna w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbędzie się 10 Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych „Pogórzańskie Gody”. Podczas tej edycji Przeglądu nie zabraknie również Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” z Wierzchosławic, który będzie reprezentował Powiat Tarnowski.

„Pogórzańskie Gody” są finałowym konkursem zdarzeń folklorystycznych, które dzieją się na terenie Województwa Małopolskiego, a w których uczestniczą dorosłe zespoły i grupy regionalne. Bierze w nim udział kilkanaście najlepszych grup wyłonionych drogą kwalifikacji na przeglądach powiatowych i regionalnych. Na scenie prezentowane są najcenniejsze wartości kultury ludowej wszystkich grup etnograficznych województwa - wyrażonych w muzyce, śpiewie, gwarze, zwyczajach, obyczajach i obrzędach ludowych. Współorganizatorem i gospodarzem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej. 

„Swojacy” wystąpią dzięki nominacji zdobytej w Szczurowej w 2017 roku podczas 35 Jubileuszowej edycji Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka „Krakowski Wianek”. Komisja w Łużnej będzie oceniać widowisko „Na len, na konopie, żeby się darzyło” autorstwa Magdaleny Witkowskiej.

pogorzanskie gody 2
„Swojacy” wystąpią w drugim dniu przeglądu, w bloku rozpoczynającym się o godzinie 15:30.

pogorzanskie gody 1
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Wierzchosławice i Powiatu Tarnowskiego do niedzielnego wyjazdu do Łużnej i oglądania występu „Swojaków” oraz gorącego dopingu. Zostanie również zrealizowana transmisja online z występu Zespołu dla osób, które nie będą miały możliwości zobaczyć nas na żywo na profilu facebookowym Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:261
Wczoraj:386
W tym tygodniu:3299
W tym miesiącu:6957
Ogółem:1017820

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!