dzisiaj jest: 21 marca 2019 r.   ::    imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Kibicujmy „Swojakom” podczas „Pogórzańskich Godów”

rozmiar tekstu w artykule:

pogorzanskie gody miniW dniach od 21 do 22 kwietna w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbędzie się 10 Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych „Pogórzańskie Gody”. Podczas tej edycji Przeglądu nie zabraknie również Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy” z Wierzchosławic, który będzie reprezentował Powiat Tarnowski.

„Pogórzańskie Gody” są finałowym konkursem zdarzeń folklorystycznych, które dzieją się na terenie Województwa Małopolskiego, a w których uczestniczą dorosłe zespoły i grupy regionalne. Bierze w nim udział kilkanaście najlepszych grup wyłonionych drogą kwalifikacji na przeglądach powiatowych i regionalnych. Na scenie prezentowane są najcenniejsze wartości kultury ludowej wszystkich grup etnograficznych województwa - wyrażonych w muzyce, śpiewie, gwarze, zwyczajach, obyczajach i obrzędach ludowych. Współorganizatorem i gospodarzem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej. 

„Swojacy” wystąpią dzięki nominacji zdobytej w Szczurowej w 2017 roku podczas 35 Jubileuszowej edycji Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka „Krakowski Wianek”. Komisja w Łużnej będzie oceniać widowisko „Na len, na konopie, żeby się darzyło” autorstwa Magdaleny Witkowskiej.

pogorzanskie gody 2
„Swojacy” wystąpią w drugim dniu przeglądu, w bloku rozpoczynającym się o godzinie 15:30.

pogorzanskie gody 1
Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Wierzchosławice i Powiatu Tarnowskiego do niedzielnego wyjazdu do Łużnej i oglądania występu „Swojaków” oraz gorącego dopingu. Zostanie również zrealizowana transmisja online z występu Zespołu dla osób, które nie będą miały możliwości zobaczyć nas na żywo na profilu facebookowym Gminnego Centrum Kultury w Wierzchosławicach.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:19
Wczoraj:481
W tym tygodniu:1597
W tym miesiącu:8965
Ogółem:1058512

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!