dzisiaj jest: 21 marca 2019 r.   ::    imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

O zdrowiu publicznym na konferencji w tarnowskim Starostwie

rozmiar tekstu w artykule:

zdrow kon 2018 mini7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Jest to święto ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia, które skupia uwagę na różnych obszarach, ważnych z punktu widzenia zdrowia publicznego. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia odbyły się pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła sie konferencja, tematycznie związana z tym zagadnieniem.

Starosta Tarnowski Roman Łucarz, otwierając konferencję zauważył: - Hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia ściśle zapisuje się w cele Narodowego Programu Zdrowia, obejmujące szerokie spektrum działań na rzecz poprawy zdrowia dla całego społeczeństwa na różnych etapach życia, i tym właśnie zagadnieniom poświęcona jest dzisiejsza konferencja (…). Troska o zdrowie we wszystkich jego wymiarach powinna stać się sposobem na życie, stylem bycia, łączącym zdrowie z radością i aprobatą wobec czynników wpływających na zdrowie. Wszelkie działania prozdrowotne to wieloletnia „inwestycja” w życie w dobrostanie. Z pewnością warto dołożyć starań, aby moda na zdrowie zagościła na zawsze w naszej codzienności.

zdrow kon 2018 2

Następnie uczestnicy wydarzenia wysłuchali sześciu prelekcji. Jako pierwsza z tematem „Ewolucja koncepcji Narodowego Programu Zdrowia w Polsce z uwzględnieniem zadań wojewody wynikających z ustawy o zdrowiu publicznym” wystąpiła Anna Florek-Płaczek - przedstawiciel Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie - Delegatura w Tarnowie. O tym, że wiek nie może być przeszkodą do podjęcia aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia przekonywała swoim przykładem Barbara Prymakowska, tarnowska sportsmenka.

zdrow kon 2018 3
W kolejnym punkcie spotkania Ewa Dydo - dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Tarnowie zaprezentowała temat: „Poprawa sposobu żywienia, stanu odżywiania oraz aktywności fizycznej społeczeństwa”. Na zakończenie pierwszej części konferencji Antoni Marcke - specjalista terapii uzależnień z Ośrodka Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza SP ZOZ w Tarnowie wystąpił z tematem „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi”.

zdrow kon 2018 4

Po przerwie, kontynuując program konferencji, Patryk Hajdo - psycholog, psychoterapeuta ze Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie wystąpił z prezentacją „Zdrowy rozwój dzieci i młodzieży podstawą zdrowia psychicznego w dorosłości”. W kolejnym wystąpieniu Roman Bartuś - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie mówił o „Ograniczeniu ryzyka zdrowotnego wynikającego z zagrożeń fizycznych, chemicznych i biologicznych w miejscu pracy”. Ostatnie zagadnienie dotyczące poprawy zdrowia prokreacyjnego zaprezentowała Magdalena Czarnik, socjolog, koordynator projektu Ministerstwa Zdrowia „W stronę dojrzałości” na Województwo Małopolskie.

zdrow kon 2018 5
Na zakończenie spotkania głos zabrała Elżbieta Sterkowiec Kierownik Zespołu ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowie, która podziękowała prelegentom oraz zaproszonym gościom za udział w konferencji.

zdrow kon 2018 6
Konferencję zorganizował Zespół ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 80 osób.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:16
Wczoraj:481
W tym tygodniu:1594
W tym miesiącu:8962
Ogółem:1058509

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięDMC Firewall is a Joomla Security extension!