dzisiaj jest: 16 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Albina, Zdzisław
Muchomor czerwony
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Ponad dwa miliony zł na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych trafi do powiatu

promesy mswia 2018 miniW dniu dzisiejszym w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wręczył promesy w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W uroczystości uczestniczyła silna reprezentacja samorządowców z Powiatu Tarnowskiego z Starostą Tarnowskim Romanem Łucarzem na czele.

Dotacja dla Powiatu Tarnowskiego wynosi 2 mln 300 tys. zł. Samorząd Powiatu Tarnowskiego z przyznanych środków dofinansuje remonty dróg powiatowych: Łękawka - Łękawica; Ciężkowice - Jastrzębia - Zdonia w m. Kąśna Dolna; Rzuchowa - Pleśna - Siedliska w miejscowościach Lichwin i Siedliska; Tuchów - Zalasowa - Lubcza - Dęborzyn w m. Lubcza; Rzepiennik Biskupi - Turza - Moszczenica w m. Rzepiennik Biskupi.

promesy mswia 2018 1
Minister Joachim Brudziński stwierdził, iż jest spokojny o rozważne wydanie przyznanych środków przez samorządy. - Rząd przeznaczył dodatkowe 500 mln zł na dofinansowanie budowy i remontu dróg lokalnych. Sama Małopolska otrzyma dodatkowe 36 mln zł. - mówił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

promesy mswia 2018 2
Jednocześnie Minister Brudziński zadeklarował, iż Rząd Premiera Pana Mateusza Morawieckiego chce służyć wsparciem dla samorządów w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

promesy mswia 2018 3

W uroczystym wręczeniu promes w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim uczestniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz, jak również Wójt Gminy Gromnik Bogdan Stasz, Wójt Gminy Pleśna Józef Knapik, Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski Marek Karaś, Burmistrz Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz Wójt Gminy Wietrzychowice Tomasz Banek.

promesy mswia 2018 4
Środki przyznane gminom z terenu Powiatu Tarnowskiego wynoszą: Gromnik - 50 tys. zł, Pleśna - 650 tys. zł, Rzepiennik Strzyżewski - 970 tys. zł, Wietrzychowice - 540 tys. zł, Zakliczyn - 1 mln 400 tys. zł.

promesy mswia 2018 5
Więcej fotografii z tego wydarzenia dostępnych jest - tutaj.