dzisiaj jest: 19 września 2018 r.   ::    imieniny: Konstancja, January
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Rynek z Ratuszem w Zakliczynie
Zakola z plażami na rzece Dunajec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej DolnejGmina Ciężkowice

Odeszła Pani Maria Witkowska

pani m witkowska mini1 kwietnia - w wieku 90 lat odeszła Pani Maria Witkowska - wyjątkowa osobowość dla społeczności Powiatu Tarnowskiego, człowiek wielkiego serca, mecenas kultury i sztuki. Współtworzyła firmę Bruk-Bet od momentu jej powstania.

Pani Maria Witkowska przez wiele lat była dyrektorem teatru i chóru w Niecieczy. Była też wielkim przyjacielem klubu sportowego Bruk-Bet Termalica.

W 2016 roku Pani Maria Witkowska została uhonorowana Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, przyznanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Z kolei Starosta Tarnowski Roman Łucarz w lutym 2017 roku w Żabnie wręczył Pani Marii Witkowskiej medal honorowy Powiatu Tarnowskiego „In Servitio Deo et Patriae” - „W służbie Bogu i Ojczyźnie”, chcąc podkreślić Jej wkład w krzewienie kultury chrześcijańskiej i wartości patriotycznych wśród mieszkańców powiatu.

Pani Maria Witkowska otrzymała również tytuł Honorowego Obywatela Gminy Żabno.

pani m witkowska 1
- Łącze się w smutku z Rodziną Pani Marii i składam wyrazy głębokiego współczucia. Dla społeczności całego Powiatu Tarnowskiego to wielka strata - mówi Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Msza Święta Pogrzebowa odbędzie się w środę, 4 kwietnia, o godz. 13:00 w Kościele Parafialnym w Niecieczy.