dzisiaj jest: 17 lipca 2018 r.   ::    imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
Zawilec Gajowy, Kokorycz
Dwór I.J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Panorama Tuchowa z widokiem na Bazylikę Mniejszą pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Pałac Janowice w Janowicach k. Zakliczyna
Zawilec Gajowy, KokoryczPark Krajobrazowy Pasma Brzanki

Policjanci wyróżnieni za uratowanie życia

grosze pol ses miniPodczas XLI sesji Rady Powiatu Tarnowskiego wręczone zostały najważniejsze wyróżnienia Powiatu Tarnowskiego - Grosze Tarnowskie Ziemskie. Otrzymali je funkcjonariusze tarnowskiej Policji - st. sierż. Marek Bachara i sierż. szt. Mirosław Piaskowy, za uratowanie życia uczestnikowi Tarnowskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

25 lutego w Tarnowie podczas III Tarnowskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na skrzyżowaniu ul. Ks. Sitko z ul. Piłsudskiego, jeden z uczestników biegu upadł na ziemię i utracił przytomność. Doszło do zatrzymania czynności życiowych w związku z wysiłkiem oraz dotkliwym, panującym mrozem. Akcję reanimacyjną, która skutkowała uratowaniem życia poszkodowanego podjęli dwaj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie - st. sierż. Marek Bachara oraz sierż. szt. Mirosław Piaskowy. Na co dzień obaj są mieszkańcami Powiatu Tarnowskiego.

grosze pol ses 1

grosze pol ses 2
Z inicjatywy Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Pawła Smolenia, Starosta Tarnowski Roman Łucarz postanowił uhonorować obu wspomnianych funkcjonariuszy tarnowskiej Policji, Groszem Tarnowskim Ziemskim, za wzorową, godną naśladowania postawę i ofiarność, które przyczyniły się do ochrony życia i zdrowia ludzkiego.

grosze pol ses 3
grosze pol ses 4
Wręczenie honorowych medali powiatu tarnowskim policjantom miało miejsce podczas XLI sesji Rady Powiatu Tarnowskiego.

grosze pol ses 5