dzisiaj jest: 20 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Uczniowie ZSP w Zakliczynie startują w życie z wiedzą

z wiedz zak dr ed miniW ramach projektu „Z wiedzą - start w życie II edycja” uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Piłsudskiego w Zakliczynie uczęszczali na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne on-line, rozwijające zainteresowania i mające na celu podniesienie kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 16 godzin zajęć z obszaru matematyka i 15 godzin z obszaru język angielski. Dzięki temu, że zajęcia odbywają się w sali szkolnej, wyposażonej w pracownię multimedialną, możliwa jest realizacja zajęć w formie wideokonferencji z nauczycielami akademickimi.

z wiedz zak dr ed 1
Uczniowie obydwu obszarów uczestniczyli również w zajęciach bezpośrednio na uczelni, gdzie mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się ze specyfiką zajęć akademickich oraz poszerzali wiedzę i pogłębiali swoje zainteresowania. W wyjeździe na Uniwersytet Jagielloński w Krakowie brali udział uczniowie LO. Z kolei możliwość zajęć na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie mieli uczniowie Technikum.

z wiedz zak dr ed 2
W ramach projektu zapewnione zostały pomoce dydaktyczne i materiały niezbędne do prowadzenia zajęć, w tym między innymi: zestawy brył geometrycznych do demonstracji, kratka magnetyczna, pointer do prezentacji, kalkulatory naukowowe oraz książki, materiały biurowe i eksploatacyjne.

z wiedz zak dr ed 3