dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat Tarnowski
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top unia europejska

baner top rzeczpospolita polska

baner top esop

Cykl szkoleń dla nauczycieli w roku Niepodległej rozpoczęty

rozmiar tekstu w artykule:

szkol ipn in miniW roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 realizowany będzie dwuletni cykl szkoleń dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, zatytułowany „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”. Do skorzystania z tej propozycji zapraszają Instytut Pamięci Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zajęcia w ramach cyklu, dla nauczycieli z Powiatu Tarnowskiego i Miasta Tarnowa, odbywać się będą w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Dwuletni cykl, który nosi tytuł „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”, składa z czterech tematów dotyczących  historii Polski w latach 1768-1923. 

Celem cyklu seminariów jest przedstawienie historii walk o niepodległość Polski od konfederacji barskiej po odzyskanie niepodległości w 1918 roku, walk o granice państwa polskiego oraz kształtowania się struktur Rzeczypospolitej. Każdy z tematów będzie realizowany podczas dwóch spotkań z nauczycielami, składających się z wykładu, warsztatów metodycznych oraz elementu multimedialnego.

Po zakończeniu cyklu szkoleniowego uczestnicy otrzymają stosowne certyfikaty. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 16 stycznia 2018 roku, obecnych było 37 nauczycieli przedmiotów humanistycznych z terenu Powiatu Tarnowskiego oraz Tarnowa. Zajęcia prowadzili Dariusz Gorajczyk oraz Paweł Naleźniak z Oddziału Krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Koordynatorami cyklu są:
- Dariusz Gorajczyk - Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Krakowie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Józef Parys - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I. J. Paderewskiego w Ciężkowicach: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce szkoleń: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, 33-100 Tarnów

Terminy:
- 27 luty 2018 roku, godz. 15.30 (wtorek)
- 20 marzec 2018 roku, godz. 15.30 (wtorek)
- 17 kwiecień 2018 roku, godz. 15.30 (wtorek)

Szczegółowa tematyka oraz materiały źródłowe znajdą się - tutaj.

Tłumacz Google

Licznik Odwiedzin

Dzisiaj:282
Wczoraj:293
W tym tygodniu:3232
W tym miesiącu:7299
Ogółem:1044081

od dnia 6.11.2012 r.

centrum paderewskiego kasna dolna

soik nowy sacz

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj sięOur website is protected by DMC Firewall!