dzisiaj jest: 17 lutego 2019 r.   ::    imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz
Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Rekordowa zbiórka dla WOŚP w Gromniku

wosp gromnik 2018 miniJak co roku sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działający przy Zespole Szkół w Gromniku, zorganizował kolejny, już XXVI finał tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Sztab liczył 100 wolontariuszy, 89 ze szkoły w Gromniku i 11 z Zespołu Szkół w Siemiechowie. Efektem było zebranie rekordowej kwoty blisko 70 tys. na rzecz WOŚP.

Sztab swoim zasięgiem objął Gminę Gromnik i wiele miejscowości w Małopolsce, w których sztaby nie funkcjonowały.

Uczniowie kwestowali pod opieką nauczycieli już od wczesnego rana. Od godz. 14:00 zaczął się cykl imprez w szkole - w tym: loteria fantowa, mecz szkółek piłkarskich Gromnik - Cieżkowice, pokazy Młodzieżowego Klubu Karate z Gromnika, zajęcia Cross Kids, malowanie tatuaży, pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków oraz licytacja gadżetów orkiestrowych i innych, ofiarowanych na ten cel przedmiotów, poprowadzona przez Wicestarostę Tarnowskiego Zbigniewa Karcińskiego.

wosp gromnik 2018
Kuchnia szkolna cały czas serwowała smakołyki i napoje. Podsumowaniem akcji było „Światełko do nieba" - pokaz sztucznych ogni, ufundowany przez lokalnych sponsorów.

Praca sztabu zaowocowała zebraniem kwoty 69 111, 11 zł oraz kopertą z waluta obcą.

Warto podkreślić, że w samym tylko Gromniku zebranych zostało 20 799, 63 zł. Zaś od początku „grania” WOŚP gromnicki sztab przekazał na jej konto ponad 800 tys. zł.