dzisiaj jest: 14 grudnia 2018 r.   ::    imieniny: Alfred, Izydor
Pasmo Brzanki
Ratusz i Kościół parafialny pw. Świętego DuchaGmina Żabno

Powiat Tarnowski na Targach Bożonarodzeniowych we francuskim Longueau

francja bn miniW okresie przedświątecznym, tradycyjnie już, na zaproszenie Prezesa Komitetu Współpracy Międzynarodowej Miasta Longueau Raymonda Filipiaka, delegacja Powiatu Tarnowskiego uczestniczyła w miejscowych Targach Bożonarodzeniowych.

Program wizyty obejmował prezentację Powiatu Tarnowskiego na stoisku wystawienniczym, gdzie oprócz materiałów promocyjnych, dostępne były produkty lokalne, między innymi wędliny z zakładu produkcyjnego Państwa Kowalskich ze Skrzyszowa, miody oraz serów z firmy Bogoni.

francja bn 2
Frekwencja podczas targów tradycyjnie była wysoka i wyniosła kilka tysięcy zwiedzających. Stoisko Powiatu Tarnowskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób o polskich korzeniach.

francja bn 1
W ramach wizyty delegacja powiatu na czele z Wicestarostą Tarnowskim Zbigniewem Karcińskim, spotkała się z władzami miasta Longueau - Mer Colette Finet i Raymondem Filipiakiem - Członkiem Zarządu Polonii we Francji oraz Prezesem Komitetu Współpracy Zagranicznej Miasta Longueau. Podczas spotkania omówiono harmonogram współpracy na rok 2018.

W tegorocznych targach świątecznych miasta Longueau uczestniczyła delegacja powiatu w składzie: Zbigniew Karciński - Wicestarosta Tarnowski, Robert Barys - pracownik Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz Krzysztof Kowalski i Karol Janowiec.